Мовлення галичан у контексті Великої війни

Мовлення галичан у контексті Великої війни

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Наталія Хобзей

Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України

25.02.2016, 18:30 

Центр міської історії, Львів

Військова служба на зламі століття була значним відтинком життєвого шляху, адже на долю цього покоління рекрутованих припала не тільки звичайна бранка, але й війна (а часом - і полон). Таке тривале перебування поза домом, в умовах, що часто зміщували межу можливого, неминуче змінювало і самого вояка, і те родинне оточення, яке він залишав. Ці обставини впливали не тільки на світосприйняття, а й на мовлення.

У лекції Наталії Хобзей ітиметься про усні оповіді, записані від очевидців Першої світової, про лексичні особливості їхнього мовлення, а також про тогочасну лексику, зафіксовану у мемуаристиці та літературних творах.

post picture

Наталія Хобзей

кандидатка філологічних наук, завідувачка відділу української мови Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України. Співавторка науково-популярного видання “Лексикон львівський: поважно і на жарт”. Авторка книжок “Гуцульська міфологія: етнолінгвістичний словник”, “Міфологічна лексика українських говорів Карпатського ареалу”, “Гуцульські світи. Лексикон”. Редакторка кількох етно-лінгвістичних словників.

Лекція відбулася в межах серії подій на підтримку виставки "Велика війна 1914-... Індивідуальний та глобальний досвід".

Зображення

Верхнє: Британські солдати в окопі біля Байраклі Джуми, Салоніка, 1917