Сміх крізь сльози: повсякденне життя в революційній Україні (1917-22 рр.)

Сміх крізь сльози: повсякденне життя в революційній Україні (1917-22 рр.)

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

30.10.2015, 18:00

Центр міської історії, Львів

"Для більшості людей, які пережили події 1917-1921 років в Україні, національні інтереси та соціальні вимоги загубились у щоденній боротьбі за виживання", – вважає дослідник Степан Величенко. На основі архівних документів, публікацій у пресі і свідчень очевидців, історик приходить до висновку, що зміни політичних режимів проходили непоміченими до тих пір, поки не загрожували здоров'ю і безпеці населення. Мешканці українських міст і містечок були вимушені давати собі раду в умовах масової інфляції і високих податків, погромів і безпорядків на вулицях, браком товарів першої необхідності, антисанітарії та епідемій. На лекції мова йтиме про те, як ці та інші виклики вплинули на формування національних ідентичностей та політичних лояльностей в революційній Україні.

Степан Величенко

історик, науковий співпрацівник Kатедри українських студій у Торонтському університеті. Останнi книжки – “State Building in Revolutionary Ukraine: A Comparative Study of Governments and Bureaucrats, 1917–1922” (Торонто, 2010), “Painting Imperialism and Nationalism Red. The Ukrainian Marxist Critique of Russian Communist Rule in Ukraine 1918-1922” (Topoнто, 2015).

Лекція відбулася в межах серії подій на підтримку виставки "Велика війна 1914-... Індивідуальний та глобальний досвід".

Зображення

Верхнє: Молебень на Софіївській площі у Києві з нагоди проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР. В центрі – Симон Петлюра та Володимир Винниченко. 22 січня 1919 року.