Слідами Аллергандів у Львові: ті, що (не)пережили Голокост

Слідами Аллергандів у Львові: ті, що (не)пережили Голокост

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Адам Редзік

Варшавський університет

2.7.2018, 17:30

Музей "Територія Терору" (просп. Чорновола 45г) 

Ця лекція є розповіддю-мандрівкою слідами родини професора Мауриція Аллерганда, який загинув у Львові під час Голокосту. Він залишив винятковий документ про останній рік життя – щоденники, опубліковані пізніше внуком Лєшеком. Слухачі зможуть зануритися в атмосферу довоєнного Львова і пройтися місцями професора Аллерганда, життя якого оберталося довкола вулиці Ягеллонської – де жив, університету – де викладав, суду – де працював адвокатом, Ґранд кафе – де випивав вранішню чорну каву, залізничного вокзалу – звідки часто виїжджав до Варшави у відрядження; зможуть відчути весь жах і трагедію Другої світової і Голокосту у Львові, де з 30-особової родини Аллергандів врятувались лише внук Лешек та його батьки. Про місця дитинства, де переховувався Лєшек, про його приїзди до Львова і зв’язок з містом до кінця життя буде йтися в другій частині розповіді.

Лекція є частиною конференції "Простір пам'яті", що проходить у Львові з 1 по 3 липня 2018 р. Ініціатори проекту: "Israeli Friends of Ukraine" та "TrendVision" в партнерстві з Меморіальним музеєм тоталітарних режимів "Територія Терору", Центром міської історії, Освітнім центром з прав людини у Львові.

Подія відбувається в межах програми "Lwów, לעמבערג‎, Львів, Lemberg’43: Місто, яке (не)пережило" - це серія меморіальних заходів до 75-ої річниці ліквідації гетто та Янівського концтабору у Львові. Впродовж березня-листопада 2018 року в місті відбуватимуться лекції, виставки, меморіальні концерти. Програма відбувається за підтримки Львівської міської ради та у співпраці дослідницьких, музейних та культурних організацій міста: Меморіальнй музей тоталітарних режимів "Територія терору", Центр міської історії Центрально-Східної Європи, Благодійний фонд Хесед-Арьє, Львівський будинок органної та камерної музики, Музична аґенція Collegium Musicum, Програма єврейських студій УКУ, Благодійний фонд Бней Бріт "Леополіс" імені Еміля Домбергера.

post picture

Адам Редзік

юрист та історик, габілітований доктор юридичних наук, викладач Варшавського Університету, редактор часопису “Palestra”, співзасновник і член Головної Ради Інституту Аллерганда. Автор багатьох наукових і популярно-наукових публікацій з галузей історії права, історії науки, компаративного права та регіоналістики, Автор понад десяти книжок, серед яких “Приватне право у університеті Яна Казимира у Львові” (Prawo prywatne na Uniwersytecie Jana Kazimierza we Lwowie. C.H.Beck, 2009) , “Історія адвокатури” (Historia Adwokatury, wyd. 4, 2018) у співавторстві з Т. Котлінським, “Станіслав Стажинський” (1853-1935) і розвиток польського конституційного права  (Stanisław Starzyński a rozwój polskiej nauki prawa konstytucyjnego, 2012), Academia Militans. Університет Яна Казимира у Львові (Academia Militans. Uniwersytet Jana Kazimierza we Lwowie. wyd 2, 2017. [головний автор і редактор]. Готує до друку книжку про Мауриція Аллерганда.