Янівський табір у центрі Голокосту в Галичині

Янівський табір у центрі Голокосту в Галичині

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Др. Вайтман Вейд Беорн 

Університет Вірджинії

6.3.2018, 18:30

Центр міської історії, Львів

 На Янівський табір у Львові припадає убивство понад 80 000 євреїв, проте цей об’єкт досі маловивчений дослідниками. Табір зокрема цікавий для істориків, які вивчають Голокост, адже тут були поєднані декілька функцій – він був виправно-трудовим, пересильним і табором смерті. У цій лекції ми зупинимося на цих функціях та спробуємо показати важливу роль цього табору у явищі Голокосту у Львові та в Галичині.

Лекція відбудеться англійською мовою з синхронним перекладом.

post picture

Др. Вайтман Вейд Беорн 

викладає на кафедрі історії в Коркорані, Університет Вірджинії. Консультант і автор для Меморіального музею Голокосту (США). Був директором Вірджинського музею Голокосту у Річмонді (Вірджинія). Здобув ступінь PhD з історії в Університеті Північної Кароліни у Чапел-Гілл у 2011 р. Автор книги “У темряву: Вермахт і Голокост у Білорусі” (Into Darkness: The Wehrmacht and the Holocaust in Belarus). Готує проект про Янівський концтабір у Львові в Україні (робоча назва “Між колючим дротом: Янівський концтабір і Голокост у Львові”).

Подія відбувається в межах програми "Lwów, לעמבערג‎, Львів, Lemberg’43: Місто, яке (не)пережило" - це серія меморіальних заходів до 75-ої річниці ліквідації гетто та Янівського концтабору у Львові. Впродовж березня-листопада 2018 року в місті відбуватимуться лекції, виставки, меморіальні концерти. Програма відбувається за підтримки Львівської міської ради та у співпраці дослідницьких, музейних та культурних організацій міста: Меморіальнй музей тоталітарних режимів "Територія терору", Центр міської історії Центрально-Східної Європи, Благодійний фонд Хесед-Арьє, Львівський будинок органної та камерної музики, Музична аґенція Collegium Musicum, Програма єврейських студій УКУ, Благодійний фонд Бней Бріт "Леополіс" імені Еміля Домбергера.

Зображення

Верхнє: Центральний вхід до Янівського табору смерті, 1944. Львівський історичний музей / Міський медіаархів

Галерея: Ірина Середа