Пам’ять та комеморативні практики в міському публічному просторі

Пам’ять та комеморативні практики в міському публічному просторі

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

2.7.2018, 16:00

Меморіальний музей "Територія Терору" (Просп. В. Чорновола, 45)

Політика пам’яті стала невід’ємною частиною суспільних практик та навіть партійно-політичної діяльності. Історична політика часто використовується не тільки для вшанування пам’яті жертв катастроф, але й для політичної мобілізації та маніпулювання електоральними настроями. Надзвичайно важливу роль відіграє також актуальна «селекція» місць пам’яті. Селективний підхід до місць пам’яті та часткова індоктринація політики пам’яті ведуть до глибинних поділів в середині суспільства та обертаються напруженням у міждержавних відносинах.

Круглий стіл об’єднає дослідників, журналістів та громадських активістів для обговорення політики пам’яті в Україні та Ізраїлі.  Розгляне на конкретних прикладах з львівського публічного простору сучасні комеморативні практики, їх влучні знахідки та можливі огріхи. Круглий стіл є частиною програми воркшопу "Місця пам’яті".

Диспутанти:
Шимон Бріман, ізраїльський журналіст та історик
Андрій Усач, історик, музей "Територія Терору"
Ігор Дерев’яний, історик, музей "Територія Терору"
Василь Расевич, історик, Центр міської історії.

Круглий стіл є частиною конференції "Простір пам'яті", що проходить у Львові з 1 по 3 липня 2018 р. Ініціатори проекту: "Israeli Friends of Ukraine" та "TrendVision" в партнерстві з Меморіальним музеєм тоталітарних режимів "Територія Терору", Центром міської історії, Освітнім центром з прав людини у Львові.

Подія відбувається в межах програми "Lwów, לעמבערג‎, Львів, Lemberg’43: Місто, яке (не)пережило" - це серія меморіальних заходів до 75-ої річниці ліквідації гетто та Янівського концтабору у Львові. Впродовж березня-листопада 2018 року в місті відбуватимуться лекції, виставки, меморіальні концерти. Програма відбувається за підтримки Львівської міської ради та у співпраці дослідницьких, музейних та культурних організацій міста: Меморіальнй музей тоталітарних режимів "Територія терору", Центр міської історії Центрально-Східної Європи, Благодійний фонд Хесед-Арьє, Львівський будинок органної та камерної музики, Музична аґенція Collegium Musicum, Програма єврейських студій УКУ, Благодійний фонд Бней Бріт "Леополіс" імені Еміля Домбергера.

Зображення

Верхнє: Музей «Територія Терору»