(Не)офіційна пам’ять про Голокост в СРСР: місця, пам’ятники, люди

(Не)офіційна пам’ять про Голокост в СРСР: місця, пам’ятники, люди

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Др. Ірина Склокіна

Центр міської історії

8.11.2018, 18:00

Меморіальний музей "Територія Терору" (Просп. В. Чорновола, 45)

Говорячи про сьогоднішню культуру пам’яті про Голокост в Україні, ми часто посилаємося на те, що міф "перемоги радянського народу" виключав тему етнічно мотивованого насильства проти євреїв і призвів до історичної амнезії. Однак, уважніший погляд на радянський період засвідчує, що як у публічній сфері, так і у неформальних середовищах відбувався складний процес пошуку можливої мови для представлення трагедії. Релігійні юдейські громади, уславлені радянські фронтовики з високими нагородами, дисиденти-сіоністи, митці з офіціозних спілок чи з-поза них, родичі загиблих, а навіть і пропагандисти-публіцисти - зверталися до теми переслідувань євреїв нацистами, при цьому прагнучи досягти найрізноманітніших цілей. Ця лекція матиме на меті показати рамки та можливості говоріння про Голокост у СРСР - не лише у Києві чи Мінську, але і в дуже локальних контекстах. А ширше - поговоримо про можливості індивідуальної та групової активності, опору та "творчого пристосування" у авторитарному і репресивному суспільстві.

Подія відбувається в межах програми "Lwów, לעמבערג‎, Львів, Lemberg’43: Місто, яке (не)пережило" - це серія меморіальних заходів до 75-ої річниці ліквідації гетто та Янівського концтабору у Львові. Впродовж березня-листопада 2018 року в місті відбуватимуться лекції, виставки, меморіальні концерти. Програма відбувається за підтримки Львівської міської ради та у співпраці дослідницьких, музейних та культурних організацій міста: Меморіальнй музей тоталітарних режимів "Територія терору", Центр міської історії Центрально-Східної Європи, Благодійний фонд Хесед-Арьє, Львівський будинок органної та камерної музики, Музична аґенція Collegium Musicum, Програма єврейських студій УКУ, Благодійний фонд Бней Бріт "Леополіс" імені Еміля Домбергера.

post picture

Др. Ірина Склокіна

історикиня, дослідниця Центру міської історії. Захистила дисертацію на тему “Офіційна радянська політика пам’яті про нацистську окупацію (за матеріалами Харківської області), 1943-1985 рр.” У Центрі міської історії дослідження Ірини Склокіної стосується історичної спадщини, зокрема у фокусі її вивчення – індустріальна та радянська спадщина Харкова та Львова.