1943 рік на інтерактивній карті Львова

1943 рік на інтерактивній карті Львова

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

12.12.2018, 18:30

Центр міської історії, Львів

Території колишнього Янівського табору та гетто у Львові сьогодні є частиною сучасного міського життя та практично не розповідають про трагедію вбивства єврейського населення міста. "Інтерактивний Львів" за допомогою цифрових інструментів намагається унаочнити історію цих місць, а також промаркувати в просторі механізми терору, практики виживання та опору в окупованому місті. 1943 рік обрано як символічну межу для міста, яке не пережило.

Інтеграція теми з іншими матеріалами та форматами "Інтерактивного Львова", які охоплюють історію міста XIX-XX століття, запропонує не лише окремий погляд на місця, пов’язані з Голокостом у Львові, а й включення їх у глибше розуміння історії нашого міста.

Автори карти: Вайтман Беорн, Тарас Мартиненко, Андрій Усач, Анна Чеботарьова, Тарас Назарук.

Подія відбувається в межах програми "Lwów, לעמבערג‎, Львів, Lemberg’43: Місто, яке (не)пережило" - це серія меморіальних заходів до 75-ої річниці ліквідації гетто та Янівського концтабору у Львові. Впродовж березня-листопада 2018 року в місті відбуватимуться лекції, виставки, меморіальні концерти. Програма відбувається за підтримки Львівської міської ради та у співпраці дослідницьких, музейних та культурних організацій міста: Меморіальнй музей тоталітарних режимів "Територія терору", Центр міської історії Центрально-Східної Європи, Благодійний фонд Хесед-Арьє, Львівський будинок органної та камерної музики, Музична аґенція Collegium Musicum, Програма єврейських студій УКУ, Благодійний фонд Бней Бріт "Леополіс" імені Еміля Домбергера.