Промисловість vs спадщина

Промисловість vs спадщина

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Др. Даґмар Кіфт

Музей промисловості "LWL-Industriemuseum"

28.06.2015

Центр міської історії, Львів

Німецька дослідниця та кураторка др. Даґмар Кіфт розказала про досвід, перспективи та виклики індустріальних районів Німеччини. У презентації було представлено огляд розвитку Рурської області, починаючи з промислової кризи аж до культурної ревіталізації, з особливим наголосом на поняттях спадщини та ідентичності, таких аспектах, як історія, туризм, освіта та сфера розваг, а також аудиторії промислової спадщини.

Мало який регіон зазнав такого значного впливу індустріалізації у Німеччині, як земля Північний Рейн-Вестфалія. Індустріалізація змінила її характер більше, ніж попередні 200 років існування. Це стосується Рурської області, розвиток якої упродовж багатьох років визначала вугільна і сталеливарна промисловості, і яка сьогодні стала центром надання послуг, розвитку науки і туризму.

У 1979 р. та 1984 р. в Рурській області було засновано два нових музеї промисловості, щоб відновити пам'ятки промисловості і транспорту, а також зробити їх доступними широкому загалові. У 1989-1999 рр. впроваджувалася масштабна програма відбудови старих фабрик і робітничих поселень, яка діяла під егідою міжнародної будівельної виставки. Так, було створено маршрут індустріальної спадщини, який представляв туристам надбання промислового минулого. Визначні промислові місця перетворили на арт-об'єкти, а з 2002 р. на різних промислових об'єктах проводиться масштабний міжнародний мистецький фестиваль (RuhrTriennale). У 2001 р. шахта Цольферайнв Ессені була визнана об'єктом світової спадщини. У 2010 р. Ессен та область були Європейської культурною столицею.

post picture

Др. Даґмар Кіфт

є головою відділу досліджень та заступником директора музею промисловості “LWL-Industriemuseum”. Вона вивчала історію, німецьку літературу, соціологію і право у Вільному університеті Берліна, а також вела дослідження за сприяння Британської ради в Оксфордському університеті (коледж св. Антонія). Її докторська дисертація про Британський М’юзик-хол була видана видавництвом “Кембрідж Юніверсіті Прес” під заголовком “Вікторіанський М’юзик-хол – культура, клас і конфлікт» (1996 р.). У музеї вона багато років працювала куратором та має чимало публікацій на тему соціальної історії та історії культури вугільної промисловості, жінок і мігрантів.

Лекція відбулась в межах лекційно-дискусійної програми культурного форуму "ДонКульт".

Зображення

Верхнє: Промисловий музей LWL Zollern