Окупація та міжетнічні стосунки у Львові, 1939-1945

Окупація та міжетнічні стосунки у Львові, 1939-1945

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Крістоф Мік

Університет Ворвіка

14 липня 2016

Ресторан "Ратуша" (площа Ринок, 1), Львів

Єврейська, польська та українська пам’ять про війну суперечить одна одній. У польській і українській колективній пам'яті прославляння героїчної боротьби борців національного опору проти окупаційних влад ускладнює вивчення польського і українського колабораціонізму та участі в нацистських злочинах. У лекції було пов’язано ці суперечливі спогади із спірними подіями. Польські та українські очевидці знову і знову повертаються до співпраці львівських євреїв із радянськими окупантами, а єврейські свідки звинувачують поляків і українців в антисемітизмі, в тому, що вони наживалися на стражданнях євреїв і брали активну участь у винищенні єврейського населення. Поляки і українці звинувачують один одного в започаткуванні етнічних чисток українсько-польського прикордоння. Лекція була присвячена ключовим подіям, які міцно закріплені в єврейській, польській та українській колективній пам'яті: взаємне сприйняття під час радянської окупації, проголошення Української держави, погроми, які сталися під час переходу від радянської до німецької окупації, і насильницький розв'язок польсько-українського конфлікту в другій половині війни.

post picture

Крістоф Мік

професор історії Ворвікського університету (Великобританія). Є автором книги про насилля та міжетнічні стосунки у Львові між 1914-1947 рр. “Kriegserfahrungen in einer multiethnischen Stadt: Lemberg, 1914-1947”. Вісбаден: Harrassowitz, 2010. У 2015 році вийшла англійська версія: “Lemberg, Lwów, L’viv, 1914-1947: Violence and Ethnicity in a Contested City” (La Fayette: Purdue University Press, 2016). На даний час він працює над транснаціональною історією культу Невідомого солдата в міжвоєнній Європі.

"Єврейські дні" є публічною програмою для широкої громадськості і пов'язані з двома проектами Центру міської історії: літньою школою про єврейську історію і багатокультурне минуле, яка триває з 2010 року та ініціативою "Простір Синагог: єврейська історія, спільна спадщина та відповідальність" (у партнерстві з Львівською міською радою та Німецьким товариством міжнародної співпраці GIZ).

Зображення

Верхнє: Мешканці Львова вітають німецькі війська, 2 липня 1941 р.