Прогулянки містом і складні теми минулого: контроверсійність в Публічній історії

Прогулянки містом і складні теми минулого: контроверсійність в Публічній історії

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Др. Тімоті Р. Вайт

Міський університет Нью-Джерсі

21.7. 2016

Ресторан "Ратуша" (площа Ринок, 1), Львів

У лекції Др. Тімоті Вайт покликався на свій досвід екскурсовода й фахівця з публічної історії від 2000 року. Саме тому йому часто доводилося говорити на складні теми, як-от расова ворожнеча, витіснення сусідства, джентрифікація та пам'ятники, так само про теми, пов’язані із Голокостом і Катинню. Кожен раз, коли така тема виринає під час екскурсії чи лекції, це викликає абсолютно різні реакції й почуття у студентів і туристів. Др. Вайт розглянув джерела такого напруження і представив стратегії, як поводитися з ним з погляду фахівця публічної історії. Він також прокоментував деякі приклади складної публічної історії у Львові, проводячи паралелі між українською і американською публічною історією.

post picture

Др. Тімоті Р. Вайт

викладає міську та модерну історію на посаді професора в Міському університеті Нью-Джерсі (м. Джерсі-Сіті, шт. Нью-Джерсі). Він провів чимало міських прогулянок (walking tours) для студентів і туристичних груп у Нью-Йорку і Джерсі-Сіті, а нещодавно також у Куско, Мадриді, Барселоні, Афінах і Шанхаї, навчаючи відповідних курсів закордоном. Його наукові зацікавлення зосереджені на динаміці зміни районів, пост-індустріальних містах і театральній історії, що підштовхнуло його написати книгу “Трудовий Бродвей: ремесло й індустрія американського театру” (“Blue-Collar Broadway: The Craft and Industry of American Theater”)(2015).

"Єврейські дні" є публічною програмою для широкої громадськості і пов'язані з двома проектами Центру міської історії: літньою школою про єврейську історію і багатокультурне минуле, яка триває з 2010 року та ініціативою "Простір Синагог: єврейська історія, спільна спадщина та відповідальність" (у партнерстві з Львівською міською радою та Німецьким товариством міжнародної співпраці GIZ).

Зображення

Верхнє: Меморіал Катині, 1991, Джерсі-Сіті. Скульптор Анджей Пітинські