Революція ззовні, окупація зсередини? Свідчення, архіви та дискусії про радянізацію у 1939 - 1941 рр

Революція ззовні, окупація зсередини? Свідчення, архіви та дискусії про радянізацію у 1939 - 1941 рр

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Ян Томаш Ґросс

Прінстонський університет

19.7.2016

Ресторан "Ратуша" (площа Ринок, 1), Львів

У лекції проф. Ґросс розкрив окремі аспекти радянізації Західної України та Західної Білорусі та те, що вона може показати для ширшого розуміння не лише радянської системи, але й досвідів радикальних суспільних трансформацій загалом та їх наслідків. Окрема увага була приділена радянській політиці щодо національних груп і різним формам репресій щодо місцевого населення. Після лекції відбулася розмова з проф. Ґроссом про те, яким чином нові дослідження та архівні документи доповнюють, а може й змінюють те, що було написано на основі тисяч свідчень людей? Які виклики аналізу та праці зі свідченнями людей, що опинилися не лише у новій політичній системі, але й були її безпосередніми жертвами? Як це впливає та формує розуміння не лише індивідуального досвіду радянізації, але й сталінського періоду та загалом радянського суспільства, держави та влади? Розмову вели історики др. Софія Дяк (Центр міської історії) та др. Мейгілл Фаулер (Стетсонський університет, США).

Лекція та розмова відбулися англійською мовою зі синхронним перекладом.

post picture

Ян Томаш Ґросс

історик, соціолог, професор Прінстонського університету, автор численних досліджень про досвіди війни, окупації та повоєння у Центральній та Східній Європі. Серед його публікацій: “Польське суспільство під німецькою окупацією – Генеральне Губернаторство, 1939-1944”, “Революція з-закордону. Радянське захоплення польської Західної України та Західної Білорусії”, “Сусіди: Історія знищення єврейського містечка”, “Страх: Антисемітизм у Польщі після Аушвіцу”, “Золоті жнива: про те, що діялося на узбіччі Голокосту”.

"Єврейські дні" є публічною програмою для широкої громадськості і пов'язані з двома проектами Центру міської історії: літньою школою про єврейську історію і багатокультурне минуле, яка триває з 2010 року та ініціативою "Простір Синагог: єврейська історія, спільна спадщина та відповідальність" (у партнерстві з Львівською міською радою та Німецьким товариством міжнародної співпраці GIZ).