Сихів у мистецтві, Сихів для мистецтва

Сихів у мистецтві, Сихів для мистецтва

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

20.8.2017, 19:00 

Актовий зал Львівської дитячої школи мистецтв №5 (Вулиця Хуторівка, 28)

"І хоч споруда ця – багатоквартирна і химерна,
Це моя фортеця, де я заспокоюю нерви.
Місце де мені не треба від когось ховатись,
Вдягати маски на себе, чи перед кимось хизуватись."

Так про свій район Сихів у 2006 році розповідав Вова зі Львова. Чим приваблює митців та мисткинь естетика модерністських районів? Як вони її інтерпретують, на чому наголошують, а що залишається у тіні? Кого вони уявляють своєю аудиторією? Як творчі практики змінюють простір та значення житлових масивів? Ці та інші питання ми пропонуємо для обговорення під час цієї розмови.


Учасники дискусії

Олег Перковський

художник, працює переважно в техніках графіки, відео, lichtbild, інсталяції. Учасник стипендіальних програм “Мозаїка міста” та “Gaude Polonia,” автор проектів та виставок, серед яких “Ужгородський зелений”, “EWHEHC”, “Щось тут не так.” Його роботи зберігаються у приватних колекціях України, Італії, Нідерландів, Польщі, РФ та Швейцарії.

Наталя Туліна-Маруняк

мистецтвознавиця, наукова працівниця Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького, учасниця facebook-групи “Сихів is sexy”, заснованої Русланом Черних, яка через фото досліджує зміни та плинність простору житлового району.

Денис Федєшов

актор, директор та співзасновник театру Domus, який був створений разом із кримчанкою Наталією Меньшиковою у 2016 р. на Сихові, щоб поєднати переселенців та львів’ян, аматорів та професіоналів, дітей та дорослих.

Богдан Шумилович

дослідник, керівник “Міського медіа архіву” Центру міської історії. Магістр нової та новітньої історії Центрально-Європейського університету, з 2014 р. – докторант Європейського університету у Флоренції, де працює над темою “Медіа ландшафт Львова кінця 1950х-1980-х”.


"Сихів вечірній" є відкритою публічною програмою для широкої аудиторії. Вона пов'язана з двома проектами Центру міської історії: із літньою школою "Сихів: простори, пам’яті, практики" та з дослідницьким проектом "Уявлення і Досвіди: Планові районі у пізньому соціалізмі та опісля".

Зображення

Галерея: Андрій Поліковський