Новий тип житла – архітектура і повернення до центру

Новий тип житла – архітектура і повернення до центру

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

22.8.2017, 19:00

Кінотеатр ім. Довженка (проспект Червоної Калини, 81)

Життя у центрі міста стає усе більш популярним. Цей процес пов'язаний з міською регенерацією, процвітаючим дискурсом про позитивні якості міста і, зокрема, появою "нового типу житла" - щільних, багатоповерхових будівель, які були зведені у внутрішньому місті за останні десятиліття. Лекція пов'язала цей тип міської забудови із генезисом "постіндустріального міста" - міста обміну інформацією, а не промислового виробництва, індивідуального (само)вираження, а не масової культури, а також помітних відмінностей, а не егалітаризму. Вона базуватиметься на прикладах з Берліна, Копенгагена, Глазго, Роттердама та Відня.

Лекція проходила англійською мовою з синхронним перекладом на українську. 


post picture

Флоріан Урбан

професор і завідувач напрямку історії архітектурних та урбаністичних студій в Інституті архітектури Макінтоша, Школи мистецтв Глазго, Велика Британія. Випускник Берлінського університету мистецтв, Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі та Массачусетського технологічного інституту. Він є автором книги “Вежа і плита – історія масового житлового будівництва у світі” (Tower and Slab – Histories of Global Mass Housing, Abingdon: Routledge, 2012), а його остання праця про щільну житлову забудову у руслі “повернення до центру міста” з 1970 р. у декількох містах Європи вийде у книзі “Новий тип житла – проживання в центральній частині міста з 1970 р.” (The New Tenement – Residences in the Inner City since 1970, Abingdon: Routledge, 2017).


"Сихів вечірній" є відкритою публічною програмою для широкої аудиторії. Вона пов'язана з двома проектами Центру міської історії: із літньою школою "Сихів: простори, пам’яті, практики" та з дослідницьким проектом "Уявлення і Досвіди: Планові районі у пізньому соціалізмі та опісля".

Зображення

Верхнє: Флоріан Урбан

Галерея: Павло Паламарчук