Інший Сихів: релігійні альтернативи модерністичному баченню

Інший Сихів: релігійні альтернативи модерністичному баченню

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Влад Наумеску

Центрально-європейський університет, Будапешт

17.8.2017, 19:00

Актова зала центру "Інтерсіті," проспект Червоної Калини, 62а

Лекція зосередилась на постсоціалістичній трансформації Сихова через призму релігії, вказуючи на її значимість у колективній пам'яті та міському ландшафті. На основі польових досліджень, проведених у 2003-2006 рр., прослідковується метаморфоза Сихова від типового радянського житлового району до простору різних релігій. У пострадянський період релігія знову повернулась до суспільної сфери, перетворившись на один із основних принципів реорганізації міста. Така швидка плюралізація кинула виклик світському плануванню району та фрагментуванню урбаністичного ландшафту, але водночас створювала унікальні можливості для мешканців уявляти альтернативні бачення та вписати їх у місто.

Лекція проходила англійською мовою з синхронним перекладом на українську.


post picture

Влад Наумеску

є доцентом антропології в Центрально-Європейському університеті в Будапешті, Угорщина. Він проводив польові дослідження в Україні, Румунії та Південній Індії з тематики пам’яті, релігії та культурної трансмісії. Влад є автором книги “Режими релігійності у східному християнстві: релігійні процеси та соціальні зміни в Україні” (Lit, 2007) та співредактором “Церкви посередині: Греко-католицькі церкви в постсоціалістичній Європі” (Lit, 2008). У своїх дослідженнях він поєднує етнографію з кіномистецтвом.


"Сихів вечірній" є відкритою публічною програмою для широкої аудиторії. Вона пов'язана з двома проектами Центру міської історії: із літньою школою "Сихів: простори, пам’яті, практики" та з дослідницьким проектом "Уявлення і Досвіди: Планові районі у пізньому соціалізмі та опісля".

Зображення

Галерея: Андрій Поліковський