Люблінський житловий кооператив: Ініціатива з творення громади

Люблінський житловий кооператив: Ініціатива з творення громади

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Ізабелла Пастушко

Університет Марії Кюрі-Склодовської

15.8.2017, 19:00

Актова зала Львівського міського центру реабілітації "Джерело" (проспект Червоної Калини, 86а)

Люблінський житловий кооператив (LSM) – один з найбільших житлових проектів у ​​Східній Польщі після Другої світової війни. Також відомий як Сонячний пагорб, LSM – це 242-гектарний конгломерат із семи житлових районів, спроектований п'ятьма архітекторами. Серед них найбільшої уваги заслуговує Оскар Хансен – народжений у Гельсінкі, він навчався з Фернаном Леже під керівництвом П'єра Жаннере. Він був автором теорії відкритої форми, в рамках якої художник не створює закритого твору мистецтва, але відкриває можливості для контекстів та інтерпретацій. Весь район LSM є унікальним прикладом послідовної та творчої адаптації міського планування 1950-х років до умов найбільшого міста Східної Польщі, що призвело до сучасного домінування у районі пішохідного руху. Рівень якості життя та громадських просторів залишається у ньому дуже високим, адже архітектура та міське планування орієнтувалися на тих, хто згодом мав цим простором користуватися.


post picture

Ізабелла Пастушко

має ступені із правознавства та історії мистецтв від університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні та Варшавського університету. З 2014 року вона навчається на докторантській програмі історичного факультету УМКС, де працює над дисертацією з робочою назвою “Пізній модернізм в Любліні. Міське планування, архітектура, люди.” Ізабелла є авторкою книги “Архітектура університетського кампусу в Любліні” (MCSU Press, 2013). З 2016 року вона керує Фондом Люблінська Агора Модернізму та організовує Люблінські Дні модернізму.


"Сихів вечірній" є відкритою публічною програмою для широкої аудиторії. Вона пов'язана з двома проектами Центру міської історії: із літньою школою "Сихів: простори, пам’яті, практики" та з дослідницьким проектом "Уявлення і Досвіди: Планові районі у пізньому соціалізмі та опісля".

Зображення

Галерея: Андрій Поліковський