Зелені масиви: архітектура і містобудування СРСР у пошуках ідеального середовища

Зелені масиви: архітектура і містобудування СРСР у пошуках ідеального середовища

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

18.8.2017, 19:00

Бібліотека-філія для дітей №4, вулиця Антоненка-Давидовича, 10.

Хоча радянську житлову забудову часто асоціюють із сірістю та монотонністю, проте житлові квартали, створені у 1960-80их, залишаються одним із найбільш зелених середовищ у колись соціалістичних містах, з великою кількістю публічних просторів для спільних активностей та проведення вільного. Озеленення міст – одна з центральних ідей радянської архітектури і містобудування, адже соціалістичне місто від початку замислювався у тому числі і як зелене місто. На прикладі теорії мікрорайону і експериментальних проектів 1960х лекція простежуватиме способи, у які радянські архітектори уявляли та планували ідеальне житлове середовище і як ними мислилися стосунки між людиною та природою в майбутньому.

Лекція проходила англійською мовою з синхронним перекладом на українську.


post picture

Дарія Бочарнікова

є дослідницею на кафедрі архітектури в Левенському католицькому університеті та працівницею Центру образотворчого мистецтва BOZAR, Брюссель. Вона навчалася в аспірантурі в США та Італії (Європейський університетський інститут у Флоренції, де захистила дисертацію на тему “Винайти соціалістичний модерн: історія професії архітектора у Радянському Союзі (1932-1971)”). Разом із Стівеном Гаррісом Дарія координує проект “Урбанізм другого світу” (Second World Urbanity), який досліджує історію містопланування, архітектури та повсякденного життя у соціалістичних містах в Євразії та за межами цього регіону.


"Сихів вечірній" є відкритою публічною програмою для широкої аудиторії. Вона пов'язана з двома проектами Центру міської історії: із літньою школою "Сихів: простори, пам’яті, практики" та з дослідницьким проектом "Уявлення і Досвіди: Планові районі у пізньому соціалізмі та опісля".

Зображення

Верхнє: 9-й квартал Нових Черьомушек, Москва. 1964

Галерея: Андрій Поліковський