Любов і танець

Любов і танець

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

17.12.2010, 18:00

Виставковий зал Центру міської історії

В рамках академічно-соціально-мистецької програми "Самотність – Присутність" відбувся черговий кінопоказ.

Цього разу ми показали фільм-балет "Любов і танець", хореограф Моріс Бежар/Maurice Bejart, режисер Жіль Лузан Амадо (Франція, 2006 рік, 88 хв.)

Гімн любові і танцю –  ювілейний спектакль трупи Моріса Бежара, який складався з найбільш красивих фрагментів балетних шедеврів хореографа, від "Весни священної" (1959) на музику І.Стравінського, до запальних грецьких танців на музику Теодоракіса, африканських танцювальних мініатюр, арабських ритуальних танців,  а також численних ансамблів, соло і дуетів на музику Веберна, Беліні, Штрауса, Моцарта, Бетховена, Берліоза. В основі фільму запис гала-концерту на честь 45-річчя трупи Моріса Бежара в Паризькій Опері.

Про Моріса Бежара (1927-2007) говорять не лише як про видатного творця оригінального хореографічного стилю, автора більше 200 балетів, але й як про геніального майстра, що перевернув уявлення про класичний балет загалом і вирвав його з академічного "полону", авангардиста-експериментатора, який поєднував у своїх постановках різні види мистецтв – драматичне мистецтво, оперу, симфонію, хор. Оновлений, чуттєвий і динамічний танець Бежара став символом двадцятого сторіччя.

Зображення

Верхнє: Вистава Моріса Бежарта "Балет на все життя", у виконанні трупи «Бежарт Лозанна».