"Бамбукова мрія"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

3.12.2010, 18:00

Виставковий зал Центру міської історії

В рамках академічно-соціально-мистецької програми "Самотність – Присутність"  відбувся черговий кінопоказ.

Цього разу демонструвався фільм-балет "Бамбукова мрія" у виконанні Cloud Gate Dance Theatre of Taiwan, режисер Лін Хвай-Мін (Lin Hwai-Min), музика Арво П'ярта у виконанні Гідона Кремера та Кейта Джаретта (2002 рік, 63 хв.)

Бамбук, який разом з сосною і сливовим деревом велично височіє посеред снігової зими, вважається китайцями символом вишуканості і чистоти. Бамбукові гаї також уславлені як місця легендарних зустрічей знаменитих вчених, де вони пили вино і писали вірші. За часів династії Дин (265-420 н.е.) семеро вчених усамітнилися в бамбуковому гаї на знак протесту проти корумпованого суспільства, вони відомі як Семеро Мудреців з Бамбукового Гаю. Також бамбукові гаї є досконалим тлом для казкових та любовних історій. Усі ці улюблені метафори китайської культури були покладені в основу хореографічної фантазії Лін Хвай-Міна.

Балет складається з семи сцен, які змальовують зміни пір року: "Ранковий серпанок", "Весняний вітерець", "Літня спека", "Осіння стежка", "Коли припиняється дощ", "Опівночі" і "Сніг". Музика Арво П'ярта надає не лише таємничо споглядальне, але й сильно емоційно забарвлене тло для Бамбукової Фантазії.

Зображення

Верхнє: Театр танцю Хмарних воріт "Біла вода та пил"