Від індивідуальності до кореляцій

Від індивідуальності до кореляцій

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Др. Мірослав Міцов

11.12. 2010, 15:00

Центр міської історії, Львів

В рамках академічно-соціально-мистецької програми "Самотність-Присутність" відбулася лекція з теоретичної фізики  проф. др.  Мірослава Міцова (Miroslav Micov).

Одною з репрезентацій самотності в фізиці є рух самостійних частинок. Зі збільшенням взаємодії між частинками, зменшується їх незалежність та виникають кореляції. Такі кореляції можуть з часом змінюватися внаслідок процесів релаксації. В системах можуть виникати багаточастинні підсистеми, які є міцно пов’язані кореляцією. Такі субсистеми будуть взаємодіяти між собою новими ефективними силами, які приводять до нових типів кореляцій між цими підсистемами, що може зумовити нові типи ієрархій в корельованих системах. Деякі стани в таких підсистемах спричиняються до аутопоетичних процесів, схожих до процесів самозбереження та самоорганізації.

post picture

Др. Мірослав Міцов

досліджує нерівноважну термодинаміку спершу як співробітник Академії Наук Словаччини, викладач Інституту хімічної фізики Технічного Університету  в Братиславі, а з 2000 року –  як керівник досліджень в науковому секторі бізнесу альтернативних джерел енергії.
Др. Міцов продовжує викладацьку діяльність, зокрема як гостьовий професор Львівського Політехнічного Університету та має численні публікації з теорії твердого тіла в Американських та Європейських часописах фізичної хімії та теоретичної фізики.