"ДОГОРА, відкрий очі" Патріса Леконта

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

19.11.2010, 18:00

Виставковий зал Центру міської історії

Друга кіно-зустріч в рамках академічно-соціально-мистецької програми "Самотність-Присутність" відбулася в п’ятницю. Цього разу ми показали фільм "ДОГОРА, відкрий очі" режисера Патріса Леконта (Франція, 2004 рік, тривалість 74 хв.). Це музичний документальний фільм без сюжету, сценарію, акторів і діалогів, відзнятий в Камбоджі і композиційно побудований на симфонічній сюїті "Догора" композитора Етьєна Перрюшона в дусі знаменитої трилогії Годфрі Реджіо.

Відомий, перш за все, своїми романтичними драмами ("Дівчина на мосту", "Аромат Івонн", "Вулиця насолод", "Насмішка" і ін.) французький режисер Патріс Леконт у 2002 році вперше відвідав Камбоджу і ця країна назавжди змінила його світосприйняття. "З усіх моїх фільмів "Догора" – найбільш інстинктивний, найбільш щирий, відвертий і простий. Ймовірно, він по-людськи і в сентиментальному розумінні найбільше відображає мене. "Догора" - це не фільм про екзотичну країну, а фільм про людей, які живуть з нами на одній Землі. "Догора" - залишиться моїм єдиним фільмом, відзнятим у такому жанрі, фільмом, в який я закоханий. Після 20 років досвіду роботи в художньому кінематографі, я повернувся до реальності, до справжнього життя", - говорить Патріс Леконт.

"Догора" полонить образами щоденного життя камбоджійців, які мандрують, сплять, їдять, працюють і відпочивають, але найбільше – перебувають у русі, в дорозі. Режисер, який у цій стрічці став теж і оператором,  показав постійний і монументальний рух людей та взаємодії між ними. Цей фільм, безсумнівно, є найбільш особистісним проектом режисера, однак, зачаровує інших, як візуально, так і на слух.

До перегляду впровадила коротка рефлексія Од Гійо.

Зображення

Верхнє: Палкат фільму "ДОГОРА, відкрий очі"