Житло в історичному центрі: приватна власність/колективна відповідальність

Житло в історичному центрі: приватна власність/колективна відповідальність

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

25.4.2012

Центр міської історії, Львів

Події минулого століття разюче змінили форми власності на житло. Кардинальні реформи радянської влади в сфері житлового господарства та закони про відчуження нерухомості призвели до того, що замість одного господаря більшість будинків у історичній частині міста перейшли у власність багатьох мешканців. Окрім того, збереження історичної забудови Львова не було пріоритетом радянської влади. А проведена на початку 90-х приватизація лише сприяла тихому руйнуванню житлових пам’яток архітектури.

Під час круглого столу "Житло в історичному центрі: приватна власність/колективна відповідальність" голова управління історичного середовища Ліля Онищенко розповіла, як управляли житлом в місті 100 років тому та що призвело до негативних змін і конфлікту власності.

Представники Галицької районної адміністрації розказали, які існують можливості співпраці мешканців та підприємців одне з одним та з міською владою.

Також в зустрічі взяли участь представники об’єднання співвласників будинку по вул. Лисенка, які поділились досвідом про те, як можна підвищити якість життя в історичному середмісті власними силами.

Круглий стіл відбувся у рамках програми до виставки "Дім: Століття змін" та за сприяння Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.

Зображення

Верхнє: Міський медіаархів