Житловий будинок на зламі ХІХ–ХХ століть: текст і контекст (на основі польських інскрипцій модерного Львова)

Житловий будинок на зламі ХІХ–ХХ століть: текст і контекст (на основі польських інскрипцій модерного Львова)

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Ксенія Бородін, Іванна Гонак

30.11.2011

Центр міської історії, Львів

У лекції було розглянуто особливості міського простору і житлового будинку як одного з його головних об’єктів у текстуальному аспекті. Пропонований виступ базувався на польських інскрипціях модерного Львова, які до сьогодні збережені у місті і переважно знаходяться на своїх функціональних місцях, а не в музеях. Практично всі вони є доступними для загального огляду, але їх розташування вже максимально наближене до особистого простору – приміщення, до якого не можна увійти без дозволу. Виклад ґрунтувався на основі аналізу власних назв вілл; внутрішньо будинкових оголошень будинкових написів, підписів архітекторів і скульпторів; клейм виробників цегли, облицювання, водостічних систем, електромереж, металевих конструкцій тощо. Текст львівського житлового будинку зламу століть є сформованим культурно-історичним тлом доби, цікавим і багатогранним джерелом для вивчення історичних, культурних, мовознавчих, економічних, суспільно-політичних і краєзнавчих особливостей міста.

Ксенія Бородін

кандидат філологічних наук, культуролог, в.о. доцента Прикарпатського інституту ім. М. Грушевського МАУП. Сфера наукових зацікавлень: слов’янознавство, текстуалізація міського простору, фольклористика.

Іванна Гонак

магістр менеджменту туризму, культуролог, ст. викладач Прикарпатського інституту ім. М. Грушевського МАУП, гід-екскурсовод Львовом. Сфера наукових зацікавлень: міжнародний туризм, зокрема польсько-український, Львів як туристичний центр українського та міжнародного значення.

Лекція відбулась у рамках програми до виставки "Дім: Століття змін".

Зображення

Верхнє: Будинок по вул. Поморській, 56 (тепер вул. Мишуги, 56) процесі будівництва (з Державного архіву Львівської області, 2/2/2355)