"Дім: Століття змін": програма

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

листопад 2011 - травень 2012

Центр міської історії, Львів

Виставка "Дім: Століття змін" досліджує історію житла, зокрема його культурні та соціальні аспекти, в різних ідеологічних та політичних вимірах впродовж XX століття. У експозиції дім показаний як багатогранне місце, в якому заломлюється цілий комплекс політичних, ідеологічних, національних, культурних і тендерних історій Центрально-Східної Європи.

Зазвичай ми вважаємо дім особистим простором. Але дім можна також розглядати як приватну модель суспільства, що може багато розповісти нам про зовнішній світ, зокрема про постійну взаємодію приватної і суспільної, особистої і соціальної площин, взаємодію нас та інших.

Програма виставки "Дім: Століття змін" включає серію круглих столів, презентацій, кіносемінарів та майстерні для дітей. У фокусі кожного заходу є дім, який розглядається у соціальних та культурних значеннях і контекстах.

• "Особистий досвід" - круглі столи і презентації за участі архітекторів, дизайнерів, дослідників, спеціалістів з урбаністичних студій, представників громадських організацій, органів місцевого самоврядування та комунальних служб.
• "Дім моєї мрії" - майстерні для дітей, спрямовані на ознайомлення з інноваційною виставковою експозицією, у якій використано інтерактивні мультимедійні технології та артефакти. Програма має на меті заохотити дітей до аналітичних висновків, та, на підставі представленого матеріалу, спонукати їх експериментувати з власними ідеями створення «будинку мрії».
• "Місто-Вулиця-Дім: досвід кіно" - кіносемінари, кожен з яких розглядає різні аспекти міського та домашнього життя. Обговорення, побудовані на перегляді знакових фільмів, заторкують питання зв'язку міста та модерності, міської культури в Центрально-Східній Європі, проблеми міських нетрів, відчуження публічної та приватної сфер.