Спадщина під час війни: досвіди взаємодії

Спадщина під час війни: досвіди взаємодії

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

3.6.2022, 17:00

Дворик Центру міської історії, Львів, Богомольця 6

Запрошуємо на розмову "Спадщина під час війни: досвіди взаємодії", яка продовжує серію зустрічей у дворику Центру міської історії "Місто транзитів".

Екстрема війни стосується не лише громадян, які перебувають в епіцентрі подій. Хвилею вона докочується і до інших держав та не залишає осторонь жодного. Різні професійні середовища у міру власних переконань та можливостей спостерігають за розвитком війни Росії проти України, солідаризуються, пропонують підтримку. 

Під час розмови пропонуємо разом із соціальною антропологинею Діаною Воннак та історикинею Іриною Склокіною зосередитись на темі ділення, зокрема, що дослідники та дослідниці в Україні і не лише віддають (але й теж отримують) у часі війни. Якими є персональні та професійні обмеження та можливості в роботі зі спадщиною зараз? Ми запитаємо Діану Воннак про персональні спостереження і переживання дилеми бути другом/колегою/іноземцем у Будапешті. Поговоримо, як змінюється ставлення до спадщини зараз в Україні — де вона починається, а де закінчується. Порефлексуємо про досвіди поводження із загроженою спадщиною під час і після Другої світової війни й інших війн чи військових конфліктів останніх десятиліть і сьогодні. А наостанок подумаємо про те, як українські (і не лише українські) міста можуть працювати з новою спадщиною та, чи існує дистанція між подією і початком її комеморації. 

Модераторка зустрічі Дарія Бадьйор.

post picture

Діана Воннак

Університет Сент-Ендрюс

Сoціальна антропологиня, наукова співробітниця докторантури в Університеті Сент-Ендрюс, афілійована дослідниця Центру міської історії. Коло наукових інтересів включає режими культурної спадщини, роль держави в культурній політиці та політиці пам’яті, а також професійну роботу в контексті швидких і кардинальних політичних та соціально-економічних змін. Вона є членкинею програми “Невидимий університет для України” в Центральноєвропейському університеті.

post picture

Ірина Склокіна

Центр міської історії

Історикиня, кандидатка історичних наук (2014), дослідниця Центру міської історії.  Захистила кандидатську дисертацію про офіційну радянську політику пам’яті про нацистську окупацію України на прикладі Харківщини. Членкиня Харківського історико-філологічного товариства. Учасниця кількох колективних міжнародних проєктів, присвячених історичній пам’яті та культурній спадщині, зокрема “Регіон, нація та інше: iнтердисциплінарне та міжкультурне переосмислення України” та “OpenHeritage”.

post picture

Дарія Бадьйор

Критикиня, редакторка, журналістка. Співзасновниця Спілки кінокритиків України та Коаліції дієвців культури. Працювала журналісткою та редакторкою відділу “Культура” онлайн-видання LB.ua. Нині — фрілансерка, в різний час публікувалась в LB.ua, Liga,net, Korydor, Osteuropa, Hyperallergic та інших виданнях. Редакторка серії текстів про 1941 рік, що була створена спільно з Центром міської історії.

Розмова є частиною публічної програми "Місто транзитів: розмови у дворику", яка віднаходить переплетення мереж у місті, яке переживає різні досвіди війни тоді і сьогодні.

Зображення

Верхнє: Роман Балюк, Львів, 22.4.2022 // Міський медіаархів Центру міської історії

Галерея: Богдан Ємець