Образи війни: із досвідів документування

Образи війни: із досвідів документування

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

2.8.2022, 18:30

Дворик Центру міської історії, Львів, Богомольця 6

Запрошуємо на розмову "Образи війни: із досвідів документування", яка продовжує серію зустрічей у дворику Центру міської історії "Місто транзитів".

На кожному етапі спільного пережиття травми війни та злочинів агресії Росії проти України суспільство своєрідним рефреном в усних історіях, візуальних та текстуальних образах проявляє людський вимір війни. Після 24 лютого з'явилась низка ініціатив, які ловлять множинність виборів, досвідів та образів війни. Такими є проєкт Остапа Сливинського "Словник війни" та ініціатива збору візуальної документації війни Міського медіаархіву Центру міської історії.

Інтенцією до творення "Словника війни" був цикл віршів Чеслава Мілоша "Світ". Автор описував прості та знайомі речі, які затримує наша пам'ять і які з часом виринають в образах, спогадах та розповідях. "Словник війни" поєднує в собі не лише поезію, а й історії, думки чи випадкові діалоги, почуті на вулицях чи крамницях від тих, хто по-різному досвідчує війну.

Документування досвідів війни у фотографіях та відео є іншим способом зафіксувати реальність довкола. Перечікування часу повітряних тривог в коридорах, ванних кімнатах чи походи в підвали, волонтерство, зміни у міському просторі, зустрічі із друзями на фоні риштувань убезпечених пам'ятників тощо стали видимою частиною побуту війни.

Під час розмови із поетом та перекладачем Остапом Сливинським та дослідницею Анастасією Холявкою поговоримо про ініціативи документування та виклики, з якими зіштовхнулись проєкти. Поміркуємо про спільні теми й образи, які з'являються у двох, на перший погляд, різних проєктах, і чи/як текстуальне переплітається із візуальними.

Модератор зустрічі дослідник Богдан Шумилович.

post picture

Остап Сливинський

Поет, перекладач, літературознавець, критик, есеїст. Член Виконавчої ради Українського ПЕН. Автор книги “Зимовий король”, упорядник антології “Український поетичний авангард”. Співавтор і учасник синтетичних мистецьких проєктів і перформансів.

post picture

Анастасія Холявка

Координаторка проєкту “Міський медіаархів” Центру міської історії, координаторка Cafe philosophique Lviv, співзасновниця медіа “Контур”. Працює над дисертацією, досліджує вплив культурного та соціального контексту на проєктування психіатричних закладів.

post picture

Богдан Шумиловчи

Історик та історик мистецтва, керівник освітніх проєктів у Центрі міської історії. Основним фокусом його роботи є медіа-історія та історія телебачення у Центрально-Східній Європі та СРСР, а також міська креативність, медіа-мистецтво та візуальні дослідження (visual studies).

Зустріч відбудеться наживо у дворику Центру міської історії.

Розмова є частиною публічної програми "Місто транзитів: розмови у дворику", яка віднаходить переплетення мереж у місті, яке переживає різні досвіди війни тоді та сьогодні.

Зображення

Верхнє: Палац культури, Бородянка 2022. Фото Катерини Москалюк // Міський медіаархів Центру міської історії

Портрет Остапа Сливинського: Олександр Ласкін

Галерея: Богдан Ємець