Поза кадром: бути фотографом під час війни

Поза кадром: бути фотографом під час війни

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

16.8.2022, 18:00

Дворик Центру міської історії, Львів, Богомольця 6

Запрошуємо на розмову "Поза кадром: бути фотографом під час війни", яка продовжує серію зустрічей у дворику Центру міської історії "Місто транзитів".

Фотографувати чи "фіксувати" війну — не нова практика. Громадянська війна у США (1861-1865) є однією з перших воєн, що задокументована на фото. Тоді, як і сьогодні, фотографією звертали увагу не лише на успіхи й перемоги на болях битв, а й на травматичний досвід, втрати й жах, який несе зі собою війна: як для військових, так і для цивільних.

У 2022 році війна потрапляє в поле зору чи не кожного і кожної через екрани телефонів чи комп'ютерів. Щодня ми бачимо офіційні та приватні зображення, а також знімки з супутників та військової техніки. Перегляд світлин провокує емоції співпереживання, злості, ненависті, бажання допомогти, але й теж травмує.

Міський медіаархів Центру міської історії пропонує усім охочим ділитися своїми фото та відео, адже ці матеріали є важливими для дослідників і у перспективі часу тільки набуватимуть цінності. Поряд з вернакулярною фотографією до архіву потрапляють роботи професійних фотографів, які знімають на замовлення органів влади, медіа, для власних проєктів. Ми вирішили запросити фотографку і фотографів — Романа Бордуна, Катерину Москалюк та Романа Балука — на публічну розмову, щоб дізнатися про їхній досвід роботи під час війни, про значення архіву для фотографа та стосунок образів цієї війни до образів попередніх воєн.

Модераторка зустрічі — дослідниця, історикиня Ірина Склокіна.

Роман Балук

Фотожурналіст, співпрацює з Адміністрацією міського голови Львова, українськими виданнями та закордонними фотоагенціями

Катерина Москалюк

Фотографка, розвиває авторський проєкт “Стрічки. Життя під час війни”. Роботи Катерини опубліковані у виданнях GEO, Bird in Flight, The Ukrainians, Заборона, Куншт, Forbes Україна та інших, а також стали частиною міжнародних виставок, серед яких Life Press Photo, Sony World Photography Awards, Odesa Photo Days, The Face of Humanity (США, Лос-Анджелес), Voices from Ukraine (Японія, Фукуока) та інших.

Роман Бордун

Фотограф, режисер. У 2019 із повнометражним фільмом “Божественні” дебютував на Docudays UA та DOK Leipzig. З початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України активно фотографував на деокупованих територіях.

Ірина Склокіна

Історикиня, кандидатка історичних наук (2014), дослідниця Центру міської історії.  Захистила кандидатську дисертацію про офіційну радянську політику пам’яті про нацистську окупацію України на прикладі Харківщини. Членкиня Харківського історико-філологічного товариства. Учасниця кількох колективних міжнародних проєктів, присвячених історичній пам’яті та культурній спадщині, зокрема “Регіон, нація та інше: iнтердисциплінарне та міжкультурне переосмислення України” та “OpenHeritage”.

Зустріч відбудеться наживо у дворику Центру міської історії.

Розмова є частиною публічної програми "Місто транзитів: розмови у дворику", яка віднаходить переплетення мереж у місті, яке переживає різні досвіди війни тоді та сьогодні.

Зображення

Верхнє: Роман Балук, 2022 // Міський медіаархів Центру міської історії

Галерея: Богдан Ємець