Др. Діана Воннак

Др. Діана Воннак

coціальна антропологиня, афілійована дослідниця


Cоціальна антропологиня. Наукова співробітниця докторантури в Університеті Сент-Ендрюс на кафедрі сучасних мов, працює над проектом "Донбас у фокусі: бачення промисловості на українському сході". Коло наукових інтересів включає режими культурної спадщини, роль держави в культурній політиці та політиці пам'яті, а також професійну роботу в контексті швидких і кардинальних політичних та соціально-економічних змін. Вона є членкинею програми «Невидимий університет для України» в Центральноєвропейському університеті.

Діана отримала ступені магістра (2013) та доктора філософії (2020) в Даремському університеті. Вона була гостьовою дослідницею Центру міської історії в 2015-2016 рр., а також молодшою науковою співробітницею Інституту соціальної антропології Макса Планка в період з 2014-2018 рр. Була афілійованою свпівробітницею у Віденському університеті в Doktoratskolleg Galizien у 2017-2019 р.р.

Брала участь у низці проектів прикладної спадщини, таких як Open Heritage, і в каталогізації об'єктів єврейської спадщини за допомогою 3D-моделювання на основі БПЛА по всій Східній Європі. Вона працювала консультанткою Британської Ради, а також науковою співробітницею Науково-дослідного інституту Метрополітен в Будапешті. Викладала в Технічному університеті в Будапешті та в університеті Печ. У 2020-2021 роках була стипендіаткою для викладання публічної антропології в Університетському коледжі Лондона.

У співпраці з Центром міської історії Діана наразі бере участь у проекті «5: 00 24 лютого 2022 року: свідчення війни», де передбачено організацію низки семінарів та супровідного подкасту, проведення емпіричних досліджень та допомогу в дослідженнях. Вона працює над книжковим проектом про політику спадщини у Львові та Україні, використовуючи професійну кар'єру для аналізу наслідків розпаду СРСР та наступних інституційних змін, а також постмайданної поляризації через конфлікти та війни.

Окрім соціальної та прикладної дослідницької роботи, Діана має публікації та перекладає художню літературу.

Наукові інтереси: критична спадщина, міські зміни, трансформація держави, імперія, м'яка сила, історична антропологія