Місто на війні: виклики для пам'яті та ідентичності

Місто на війні: виклики для пам'яті та ідентичності

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

21.6.2022, 18:00

Запрошуємо на розмову "Місто на війні: виклики для пам’яті та ідентичності", яка продовжує серію зустрічей у дворику Центру міської історії "Місто транзитів". 

Про Харків — велике місто на прикордонні, що завжди користало зі свого транзитного статусу, мультикультурності та відкритості, другим боком яких були також політична і культурна амбівалентність, — говоритимуть історики Володимир Маслійчук і Артем Харченко. Як місто долає виклики війни та переосмислює свою історію? Які символічні ресурси із минулого задіює для осмислення агресії з боку Росії, з якою так багато пов'язано у минулому? Яким чином історія Харкова вписується у ширші наративи — козацької історії, імперської модернізації, радянської індустрії та воєнних перемог і поразок Другої світової? Як харків'яни сьогодні в стані руху, опинившись у Львові, Києві, Італії чи  Угорщині, бачать себе і свій зв'язок із рідним містом? Чи залишиться Харків "собою" після війни чи, можливо, образ "після відбудови" радикально змінить його обличчя? 

Модераторка зустрічі Ірина Склокіна.

post picture

Володимир Маслійчук

Національний університет Києво-Могилянська академія

Історик, доктор історичних наук, доцент, старший викладач кафедри історії факультету гуманітарних наук НУ “Києво-Могилянська академія”, редактор сайту Historians.in.ua. Сфера наукових інтересів: вивчення суспільних трансформацій та історії дитинства на Лівобережній та Слобідській Україні другої половини XVIII століття, проблеми історії Просвітництва та реалізації просвітницьких реформ на просторах Східної Європи, проблематика радянської та пострадянської історіографії.

post picture

Ірина Склокіна

Центр міської історії

Історикиня, кандидатка історичних наук (2014), дослідниця Центру міської історії. Захистила кандидатську дисертацію про офіційну радянську політику пам’яті про нацистську окупацію України на прикладі Харківщини. Членкиня Харківського історико-філологічного товариства. Учасниця кількох колективних міжнародних проєктів, присвячених історичній пам’яті та культурній спадщині, зокрема “Регіон, нація та інше: iнтердисциплінарне та міжкультурне переосмислення України” та “OpenHeritage”.

post picture

Артем Харченко

Національний технічний університет "ХПІ" Харкова

Доцент на кафедрі українознавства, культурології та історії науки в Національному технічному університеті “ХПІ” Харкова, де працює над монографією на тему “Єврейська громада в просторі імперського міста, 1859–1914”. Лектор із історії Голокосту університетської партнерської програми Claims Conference. Cпівзасновник громадської організації “Центр дослідження міжетнічних відносин Східної Європи”.

Розмова є частиною публічної програми "Місто транзитів: розмови у дворику", яка віднаходить переплетення мереж у місті, яке переживає різні досвіди війни тоді і сьогодні.

Зображення

Верхнє: George Ivanchenko, 2022 // Міський медіаархів Центру міської історії

Галерея: Богдан Ємець