Київ у 1914-1922 роках: місто і культура крізь війну, революції та відбудову
Дослідницька тема: Міста, війни та відновлення

Київ у 1914-1922 роках: місто і культура крізь війну, революції та відбудову

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Др. Олена Бетлій

Перша світова війна означала колосальні масштаби мобілізації, високі показники смертності, щоденне перевезення тисяч поранених солдатів, депортацію людей з прифронтової зони, колапс залізничної системи і, як наслідок, повний розлад системи постачання, що призвело до економічної кризи, дефіциту палива та всіх інших наслідків війни, які відчули у тилу всі. До дослідження суспільств, що зазнають радикальних змін і живуть у скрутних, сповнених насилля обставинах, міська історія може долучити вивчення повсякденного життя мешканців різного соціального та етнічного походження, уникаючи при цьому суто національного наративу.

Проект складається з двох частин, присвячених соціальній та культурній історії. Першу частину, зосереджену на соціальній історії міста, завершено; дослідження культурної політики та культурного життя Києва буде здійснено у співпраці з Центром міської історії. Разом ці дві частини охоплюватимуть, згідно з підходом Роджера Чікерінга, різні виміри київської міської громади, а також індивідуальний і колективний досвід тих, хто жив у Києві під час війни та революції.

У проекті "Київ у 1914-1922 роках: місто та культура крізь війну, революції та відбудову" культурну політику та практику розглянуто в контексті обставин Першої світової війни, зокрема, окупації, революції та відбудови після закінчення конфлікту. Київ у той період був осередком бурхливого культурно-мистецького життя. Таким чином, це місто надає унікальну можливість досліджувати відносини між самим містом, яке нав'язувало власну культурну інфраструктуру, та його мешканцями, які використовували запропоновані заходи по-своєму, за обставин, що змінювалися часто і швидко, а також під впливом радикальних уявлень про культурну продукцію і мистецтво. Міська перспектива дає змогу переосмислити історію культури одного з головних культурних центрів Східної Європи, пропонуючи водночас уважніший до нюансів підхід, який конкуруючі між собою імперські та національні уявлення аналізує, а не бере на озброєння.

Зображення

Верхнє: Святкування в районі Сирець у Києві, 1915 р.


Дослідницькі проекти


Інші дослідницькі фокуси

Документування досвідів війни

Документування досвідів війни

Ми задіяли наші уміння і експертність, щоб задокументувати досвід повномасштабного вторгнення Росії в Україну: як історичні та/або юридичні свідчення, а також як спосіб протистояти вторгненню.

Детальніше
Міська спадщина: концепції, практики та спадки

Міська спадщина: концепції, практики та спадки

Цей дослідницький фокус охоплює кілька окремих проектів, а також пов'язані ініціативи, що аналізують спадщину як сукупність концепцій, дискурсів і практик, а також інституційні та дискурсивні структури.

Детальніше
Професіонал(к)и, Експертиза і Планова Урбанність

Професіонал(к)и, Експертиза і Планова Урбанність

У рамках цього дослідження планових міст, містечок і районів у соціалістичних суспільствах ми вивчаємо погляди планувальників, експертів та керівників, які брали участь у будівництві та досвідченні планового урбанізму.

Детальніше
Публічна історія і місто: залучення та відображення минулого

Публічна історія і місто: залучення та відображення минулого

Дослідження двох світових воєн ХХ ст., які радикально змінили життя окремих людей, спільнот, суспільств і держави, спричинило появу великого обсягу наукової літератури, різної за своїм дисциплінарним спрямуванням і географічним походженням.

Детальніше