Нові контексти старих ідей: про націоналізми в Україні та Європі

Нові контексти старих ідей: про націоналізми в Україні та Європі

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

9.10.2016

 м. Харків, "СТУДІЯ 42" пл. Конституції, 1, під’їзд 7, поверх 2

Сьогодні Європа переживає відродження націоналізмів. Багато країн Європейського Союзу прагнуть повернути той суверенітет, яким поступилися заради колективної ідеї спільної Європи. Країни колишнього соціалістичного блоку і СРСР у пошуках своїх ідентичностей та політичного місця в сучасній Європі все частіше звертаються до радикальних правих ідей. За останніх 25 років націоналізм для українського суспільства став і засобом для звільнення від російських впливів, і виявом сильного бажання бути частиною Європейського Союзу.

Які витоки та ідеї націоналізму в Україні? Яку роль відіграв націоналізм в українській історії? Які причини відродження націоналізмів? Яким є націоналізм в сучасній Україні та Європі і чи є загроза повернення моделі класичної національної держави початку ХХ ст.?
На ці та інші запитання спробували відповісти учасники дискусії – історики та філософи зі Львова, Харкова та Києва: Олександр Зайцев, Михайло Мінаков, Василь Расевич, Сергій Наумов. Модератор – Володимир Склокін.

Дискусія відбулася в рамках лекційно-дискусійної програми культурного форуму "ПогранКульт: ГаліціяКульт". Лекційно-дискусійна програма відбувалася за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

  • img