Що таке Галичина? Від міфу до бренду

Що таке Галичина? Від міфу до бренду

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

5 жовтня, 2016

м. Харків, ART AREA "ДК" вул. Чернишевська, 13

Призабута в радянський час, Галичина пережила справжній ренесанс після здобуття незалежності України. "Мода" на галицьке прийшла аж ніяк не з України, а з літературних творів німецькомовних галицьких авторів, сюжети яких після катастрофи Другої світової війни зазвучали по-особливому. В основу конструювання міфу Галичини ліг літературний топос, який починався ностальгійними ремінісценціями, а згодом трансформувався у відверту політичну інструменталізацію. Глорифікація та ідеалізація галицького минулого виявилися необхідною умовою і для укладання нового національного соборницького наративу, і для формування ексклюзивно галицького проекту. Діапазон інструменталізації коливався від "Галичина – найбільш українська Україна" й аж до "галичани – не українці". Публічні прояви "галицькості" та їх інструменталізація стали темою задекларованої лекції.

post picture

Василь Расевич

історик, есеїст, блогер, шеф-редактор відділу текстів онлайн-видання Zaxid.net, старший науковий співробітник Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАНУ, спеціаліст з історії Галичини австрійського періоду та політики пам’яті в сучасній Україні.

Лекція відбулася в рамках лекційно-дискусійної програми культурного форуму "ПогранКульт: ГаліціяКульт". Лекційно-дискусійна програма відбувалася за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

  • img

Зображення

Верхнє: Влодко Костирко, "Галичина і Коломан", 2001