Що таке Галичина? Від міфу до бренду

Що таке Галичина? Від міфу до бренду

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

5.10.2016

м. Харків, ART AREA "ДК" вул. Чернишевська, 13

Призабута в радянський час, Галичина пережила справжній ренесанс після здобуття незалежності України. "Мода" на галицьке прийшла аж ніяк не з України, а з літературних творів німецькомовних галицьких авторів, сюжети яких після катастрофи Другої світової війни зазвучали по-особливому. В основу конструювання міфу Галичини ліг літературний топос, який починався ностальгійними ремінісценціями, а згодом трансформувався у відверту політичну інструменталізацію. Глорифікація та ідеалізація галицького минулого виявилися необхідною умовою і для укладання нового національного соборницького наративу, і для формування ексклюзивно галицького проекту. Діапазон інструменталізації коливався від "Галичина – найбільш українська Україна" й аж до "галичани – не українці". Публічні прояви "галицькості" та їх інструменталізація стали темою задекларованої лекції.

post picture

Василь Расевич

історик, есеїст, блогер, шеф-редактор відділу текстів онлайн-видання Zaxid.net, старший науковий співробітник Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАНУ, спеціаліст з історії Галичини австрійського періоду та політики пам’яті в сучасній Україні.

Лекція відбулася в рамках лекційно-дискусійної програми культурного форуму "ПогранКульт: ГаліціяКульт". Лекційно-дискусійна програма відбувалася за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

  • img

Зображення

Верхнє: Влодко Костирко, "Галичина і Коломан", 2001