Модернізм Львова і Харкова: між

Модернізм Львова і Харкова: між "буржуазним" функціоналізмом і соціалістичним конструктивізмом

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

12.10.2016

м.Харків, "СТУДІЯ 42", пл. Конституції, 1, під'їзд 7, поверх 2

Після Першої світової війни і розпаду великих імперій Львів опинився у складі Польської держави, а Харків – у складі Радянського Союзу. Ці два міста невпинно рухалися у ХХ століття, набуваючи ознак, які пропонував і диктував новий час та обставини. Польська держава і радянська Україна створювали різні політичні моделі. Як це вплинуло на нові форми і способи вираження в архітектурі? Які основні завдання ставила перед архітекторами влада і яке місце в них займала людина? Що є авангардна архітектура у Львові і Харкові? Чим функціоналізм відрізняється від конструктивізму? Яким був вплив міжвоєнної архітектури на естетику і практику в СРСР? Ці та інші питання у формі дискусії розглянули дослідниці зі Львова та Харкова.

Юлія Богданова

історикиня архітектури, викладачка Львівської Політехніки, співавторка книг “Архітектура Львова. Час і стилі ХІІІ – ХХІ ст.”, “Сецесія у Львові”.

Євгенія Губкіна

архітекторка, кураторка, дослідниця Центру міської історії, авторка архітектурного путівника Славутичем.

Подія відбулася в рамках лекційно-дискусійної програми культурного форуму "ПогранКульт: ГаліціяКульт". Лекційно-дискусійна програма відбувалася за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

  • img