Слова з Галицьких світів: про своє і запозичене, про давнє й сучасне...

Слова з Галицьких світів: про своє і запозичене, про давнє й сучасне...

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Наталія Хобзей

Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України

11.10.2016

м. Харків, "СТУДІЯ 42" пл. Конституції, 1, під’їзд 7, поверх 2

Характерні риси галицького мовного простору мають давнє глибоке коріння. Хоча Галичина належала до імперії Габсбургів, але місцеві русини-українці за різних обставин намагалися бути співтворцями літературної мови, уживати її в багатьох сферах своєї діяльності: побуті, літературній творчості, освіті, наукових студіях, виробляючи свої підходи до витворення мовної системи загалом. У лекції йтишлося про лексичні особливості мовлення галичан, про діалектну лексику та її походження, а також про мовлення міста – про лексикон львів’ян "старої дати" і сучасних.

post picture

Наталія Хобзей

мовознавець, завідувачка відділу української мови Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України. Серед численних студій – “Гуцульська міфологія», у співавторстві: “Лексикон львівський: поважно і на жарт” (Гран-прі “Форуму видавців” 2009 р.), “Гуцульські світи. Лексикон”.

Лекція відбулася в рамках лекційно-дискусійної програми культурного форуму "ПогранКульт: ГаліціяКульт". Лекційно-дискусійна програма відбувалася за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

  • img