Слова з Галицьких світів: про своє і запозичене, про давнє й сучасне...
Наталія Хобзей
Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України11.10.2016
м. Харків, "СТУДІЯ 42" пл. Конституції, 1, під’їзд 7, поверх 2
Характерні риси галицького мовного простору мають давнє глибоке коріння. Хоча Галичина належала до імперії Габсбургів, але місцеві русини-українці за різних обставин намагалися бути співтворцями літературної мови, уживати її в багатьох сферах своєї діяльності: побуті, літературній творчості, освіті, наукових студіях, виробляючи свої підходи до витворення мовної системи загалом. У лекції йтишлося про лексичні особливості мовлення галичан, про діалектну лексику та її походження, а також про мовлення міста – про лексикон львів’ян "старої дати" і сучасних.

Наталія Хобзей
мовознавець, завідувачка відділу української мови Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України. Серед численних студій – “Гуцульська міфологія», у співавторстві: “Лексикон львівський: поважно і на жарт” (Гран-прі “Форуму видавців” 2009 р.), “Гуцульські світи. Лексикон”.
Лекція відбулася в рамках лекційно-дискусійної програми культурного форуму "ПогранКульт: ГаліціяКульт". Лекційно-дискусійна програма відбувалася за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".