Аромат пам’яті з присмаком ностальгії: сучасні тематичні ресторани та брендування Галичиною

Аромат пам’яті з присмаком ностальгії: сучасні тематичні ресторани та брендування Галичиною

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Елеонора Нарвселіус

Центр європейських студій Лундського університету, Швеція

17 жовтня 2016

"СТУДІЯ 42" пл. Конституції, 1, під’їзд 7, поверх 2

Чи можливо створити образ української культурної спадщини й українського минулого, який був би водночас привабливим та прийнятним для широкої публіки і в Україні, і за її межами? У Галичині брендування українських культурних здобутків в цілому відбулося досить успішно, хоч і не без проблем. Культурна своєрідність цього "найбільш українського, найменш радянського" регіону здебільшого подається як поєднання українськості, європейськості й типово місцевого колориту, що нав’язує до міфу Галичини. Лекторка розмірковувала над однією із місцевих ініціатив – тематичними ресторанами. Слухачам було запропоновано розповідь про комерційне використання колективної пам’яті про певні спільноти Галичини, зокрема про поляків, євреїв і австрійців, – як опозицію до монокультурних уявлень про минуле краю.

post picture

Елеонора Нарвселіус

етнологиня з університету в Лунді (Швеція). Досліджує культурну спадщину й комерціалізації історії, колективні пам’яті у Центрально-Східній Європі.

Лекція відбулася в рамках лекційно-дискусійної програми культурного форуму "ПогранКульт: ГаліціяКульт". Лекційно-дискусійна програма відбувалася за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

  • img

Зображення

Верхнє: Ресторан "Криївка"