Відсутня сторінка у музеях: історія єврейських громад як частина багатоетнічної спадщини України

Відсутня сторінка у музеях: історія єврейських громад як частина багатоетнічної спадщини України

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Вадим Алцкан

Національний музей пам'яті жертв Голокосту, Вашингтон

25.7.2017, 18:30

Ресторан "Ратуша" (площа Ринок, 1), Львів

Лекцію присвячено викликам інтеграції історії євреїв України до музейного й освітнього простору сучасної України, зокрема увагу зосереджено на важливості та необхідності включення єврейської культурно-історичної спадщини до експозицій сучасних музеїв та історичних виставок в Україні. Аналізуючи різні аспекти єврейсько-українських відносин, у тому числі складні й трагічні моменти, лектор також розкрив особливості періодів мирного співіснування цих двох спільнот, передусім взаємозбагачення обох культур, а також політичну та економічну співпрацю.

Реферуючи до позитивного досвіду інших східноєвропейських країн (Польщі, Литви), лектор аргументував чому єврейська спадщина не лише збагачує і розширює культурні та історичні традиції України, але також заклала основи її європейської інтеграції.

post picture

Вадим Алцкан

історик, спеціалізується на східноєвропейській, балканській та єврейській історії. Керівник проектів відділу міжнародних архівних програм Центру досліджень історії Голокосту Національного музею пам’яті жертв Голокосту у Вашингтоні. Керує архівними дослідженнями на Балканах, у Прибалтиці, на Кавказі, у Центральній Азії та Східній Європі, в тому числі в Україні, Білорусі та Росії, метою яких є розвиток архівних колекцій Музею та виконання місії Музею – зберігати свідчення про Голокост і надавати доступ дослідникам, а також широкому загалові до історичних матеріалів.

"Єврейські дні" є публічною програмою для широкої громадськості і пов'язані з двома проектами Центру міської історії: літньою школою про єврейську історію і багатокультурне минуле, яка триває з 2010 року та ініціативою "Простір Синагог: єврейська історія, спільна спадщина та відповідальність"  (у партнерстві з Львівською міською радою та Німецьким товариством міжнародної співпраці GIZ).

Зображення

Галерея: Ірина Середа