Гендерні виміри просторів модерності

Гендерні виміри просторів модерності

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

грудень 2020 - березень 2021

online / zoom / youtube

У грудні 2020 р. Центр міської історії спільно з Українською асоціацією дослідниць жіночої історії, за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ – Україна розпочинає серію онлайн-лекцій та дискусій "Гендерні виміри просторів модерності", присвячену розмаїтим гендерним досвідам ХХ століття. Проект є частиною конференції з жіночої історії "Жіночі виміри минулого: уявлення, досвіди, репрезентації", яку було заплановано на жовтень 2020 р., однак з огляду на пандемію перенесено на травень 2021 р.

Шість лекторів/ок – це молоді і досвідчені українські дослідниці/ки у ділянці історії, культурології та літературознавства, у доробку яких – яскраві приклади застосування гендерного підходу для аналізу історичних досвідів та культурних репрезентацій жінок і чоловіків в контексті модернізаційних процесів в Україні. Їхні лекції послугують причинком для для відкритих онлайн дискусій про гендерні виміри минулого, про переваги та обмеження різних типів джерел для вивчення та інтерпретації суперечливих гендерно-забарвлених досвідів. Дискусії покликані показати евристичний потенціал гендерного підходу до вивчення недавнього минулого, розкривши гендерні особливості досвіду модернізації в різних історичних контекстах в урбаністичному просторі.

Отож, серед запропонованих тем від лекторів/ок проєкту є:

  • Іванна Черчович "Бідні і вагітні у Львові кінця 19 століття: досвіди виживання"
  • Мар'яна Байдак "Роз'єднані війною: трансформація сімейних відносин у роки Великої війни"
  • Галина Боднар "Війна в одній долі: біографічні наративи жінок у листах до влади міста Львова 1944 - 1945 років"
  • Лада Москалець "Пасажі, кав’ярні та базари: жінки і простори споживання у Львові на початку ХХ століття"
  • Василь Косів "Чоловічі образи українців у плакаті УРСР 1945 - 1989 рр."
  • Богдан Шумилович "Жіноче і чоловіче у візуальних подорожах між містом і селом у Радянській Україні"

Прем'єри лекцій, а також обговорення відбуватимуться онлайн на платформі ZOOM протягом грудня 2020 – березня 2021. Трансляцію також можна буде дивитися наживо у Youtube Центру міської історії. Відеозаписи лекцій також будуть доступні для перегляду на каналі.

  • img

  • img

  • img