Жіноче і чоловіче у візуальних подорожах між містом і селом у Радянській Україні

Жіноче і чоловіче у візуальних подорожах між містом і селом у Радянській Україні

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Богдан Шумилович

Центр міської історії

11.3.2021, 18:30

online / zoom / youtube

Запрошуємо на онлайн-лекцію Богдана Шумиловича "Жіноче і чоловіче у візуальних подорожах між містом і селом у Радянській Україні". Подія є продовженням програми "Гендерні виміри просторів модерності" та відбувається в рамках HeForShe Arts Week 2021

Чи помічали ви, що у фільмах чи радянських мюзиклах природа набувала гендерних ознак? Так звані "жіночі метафори" особливо полюбляли автори доби романтизму, від Дені Дідро чи Тараса Шевченка і завершуючи радянськими кінорежисерами. У цій лекції, поєднуючи троп жіночої метафори, якою позначали природу та екзотичні землі (Карпати) із іншим романтичним тропом подорожі, буде показано стійкі культурні моделі і стереотипи, якими часто описується реальність. Якщо сприймати радянське телебачення як форму медіа-фольклору та проаналізувати музичні телефільми львівського ТБ, то можна виявити, що музичні телефільми про подорожі між містом і селом у радянській популярній культурі не були ідеологічними продуктами пропаганди, а радше своєрідним продовженням давніх тропів європейського романтизму.

Подія буде проходити онлайн на платформі zoom. Щоб долучитись до обговорення, будь ласка, зареєструйтесь.

Також буде доступна онлайн трансляція на Youtube.

post picture

Богдан Шумилович

Ph.D. з історії, історик мистецтва, керівник програм публічної історії Центру міської історії, у 2020 р. захистив дисертацію на тему Mediating the Land, Landing the Media: Soviet Ukrainian Television and Popular Media Culture, 1957-1989 в Європейському університетському інституті у Флоренції.

Серія онлайн-лекцій та дискусій "Гендерні виміри просторів модерності" організована у співпраці Центру міської історії з Українською асоціацією дослідниць жіночої історії за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьоля, Бюро Київ–Україна.

Подія відбувається в рамках HeForShe Arts Week 2021, який проводиться організацією @UNWomenUkraine вчетверте. Рух HeForShe, започаткований ООН Жінки – це глобальний рух солідарності на підтримку ґендерної рівності, в якому чоловіки та хлопчики стають головними агентами змін.

  • img

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Кадр з фільму “Приблуда” ("Przybłęda"), режисера Яна Новіни-Пшибильського (1933)