Роз'єднані війною: трансформація сімейних відносин у роки Великої війни

Роз'єднані війною: трансформація сімейних відносин у роки Великої війни

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Мар'яна Байдак

Інститут народознавства НАН України

23.12.2020, 18:30

online / zoom / youtube

Запрошуємо на онлайн-лекцію Мар'яни Байдак "Роз'єднані війною: трансформація сімейних відносин у роки Великої війни", що є частиною лекційної програми "Гендерні виміри просторів модерності".

У лекції йтиметься про подружні відносини у кількох українських родинах Галичини, яких роз’єднала війна. Розлучені на кілька років пари змушені були підтримувати стосунки на відстані, за допомогою листування. У листі до дружини український громадсько-політичний діяч, поет Осип Маковей писав: "Як ще довше потриває війна, то чоловіки відчужаться зовсім від жінок". Яким чином такий досвід позначився на стилі відносин у подружжі? Як змінювалися усталені традиційні уявлення про подружні ролі протягом війни? Які сценарії творення нових форматів взаємин обирали різні пари? Які суспільні дискусії точилися навколо зумовлених війною трансформацій гендерних ролей у тогочасній пресі?

Подія буде проходити онлайн на платформі zoom. Щоб долучитись до обговорення, будь ласка, зареєструйтесь.

Також буде доступна онлайн трансляція на Youtube.

post picture

Мар'яна Байдак

кандидатка історичних наук, наукова співробітниця відділу соціальної антропології Інститут народознавства НАН України, членка Української асоціаоції дослідниць жіночої історії, авторка книги Війна як виклик і можливість: українки в роки Першої світової війни. Львів: ІН НАНУ, 2020 (готується до друку).

Відеозапис події, а також окремо запис лекції переглядайте в галереї нижче:

Серія онлайн-лекцій та дискусій "Гендерні виміри просторів модерності" організована у співпраці Центру міської історії з Українською асоціацією дослідниць жіночої історії за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ–Україна.

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: матеріали Мар'яни Байдак