Роз'єднані війною: трансформація сімейних відносин у роки Великої війни

Роз'єднані війною: трансформація сімейних відносин у роки Великої війни

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Мар'яна Байдак

Інститут народознавства НАН України

23.12.2020, 18:30

online / zoom / youtube

Запрошуємо на онлайн-лекцію Мар'яни Байдак "Роз'єднані війною: трансформація сімейних відносин у роки Великої війни", що є частиною лекційної програми "Гендерні виміри просторів модерності".

У лекції йтиметься про подружні відносини у кількох українських родинах Галичини, яких роз’єднала війна. Розлучені на кілька років пари змушені були підтримувати стосунки на відстані, за допомогою листування. У листі до дружини український громадсько-політичний діяч, поет Осип Маковей писав: "Як ще довше потриває війна, то чоловіки відчужаться зовсім від жінок". Яким чином такий досвід позначився на стилі відносин у подружжі? Як змінювалися усталені традиційні уявлення про подружні ролі протягом війни? Які сценарії творення нових форматів взаємин обирали різні пари? Які суспільні дискусії точилися навколо зумовлених війною трансформацій гендерних ролей у тогочасній пресі?

Подія буде проходити онлайн на платформі zoom. Щоб долучитись до обговорення, будь ласка, зареєструйтесь.

Також буде доступна онлайн трансляція на Youtube.

Відеозапис події, а також окремо запис лекції переглядайте в галереї нижче:

Серія онлайн-лекцій та дискусій "Гендерні виміри просторів модерності" організована у співпраці Центру міської історії з Українською асоціацією дослідниць жіночої історії за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ–Україна.

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: матеріали Мар'яни Байдак