Пасажі, кав'ярні та базари: жінки і простори споживання у Львові на початку ХХ ст.

Пасажі, кав'ярні та базари: жінки і простори споживання у Львові на початку ХХ ст.

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Владислава Москалець

Український католицький університет

26.01.2021, 18.30

online / zoom / youtube

Запрошуємо на онлайн-лекцію Владислави Москалець "Пасажі, кав'ярні та базари: жінки і простори споживання у Львові на початку ХХ ст.", що є частиною лекційної програми "Гендерні виміри просторів модерності".

Культура споживання є модерним явищем, яке поширилося у Європі з кінця XVIII століття і посутньо змінила поведінку людей і простір європейських міст. Львів початку ХХ століття власне був таким модерним містом, сповненим ринків, кав'ярень, цукерень, крамниць і пасажів, які пропонували нові можливості для соціалізації. Жіноцтво у цьому новому світі споживання стало важливою темою публічних дискусій: вважалося, що саме міська жінка є головним об'єктом нових рекламних технологій. Як функціонували традиційні гендерні ролі у контексті нових практик та досвідів споживацтва? Які простори були "чоловічими", а які "жіночими"? Як змінювалися неписані правила використання цих просторів? Чи могла жінка бути невидимою в пасажах та на вулицях Львова? Преса та спогади про місто початку XX століття пропонують багатий матеріал, який дозволяє глянути на місто під незвичним кутом зору.

Подія буде проходити онлайн на платформі zoom. Щоб долучитись до обговорення, будь ласка, зареєструйтесь.

Також буде доступна онлайн трансляція на Youtube.

post picture

Владислава Москалець

Ph.D. з гуманітарних наук, старша викладачка кафедри нової та новітньої історії України Українського католицького університеті, координаторка програми Єврейських Студій УКУ.

Відеозапис події, а також окремо запис лекції переглядайте в галереї нижче:

Серія онлайн-лекцій та дискусій "Гендерні виміри просторів модерності" організована у співпраці Центру міської історії з Українською асоціацією дослідниць жіночої історії за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ–Україна.

  • img

  • img

  • img