Незавершена війна: біографічні наративи жінок у листах до влади міста Львова 1944‒1945 років

Незавершена війна: біографічні наративи жінок у листах до влади міста Львова 1944‒1945 років

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Галина Боднар

Львівський національний університет ім. І.Франка

11.2.2021, 18:30

online / zoom / youtube

Запрошуємо на онлайн-лекцію Галини Боднар "Незавершена війна: біографічні наративи жінок у листах до влади міста Львова
1944‒1945 років", що є частиною лекційної програми "Гендерні виміри просторів модерності".

За деякими підрахунками, на момент завершення Другої світової війни у Львові залишилося близько 20% довоєнних мешканців. Місто стрімко наповнювали нові люди, які прагнули тут оселитися. Листи-прохання про дозвіл на переїзд до Львова в 1944–1945 роках привідкривають завісу повоєнного заселення міста мігрантами зі східних регіонів. Біографічні наративи, що їх часто-густо репрезентують такі листи, є унікальними его-документами (по)воєнного часу. Написані жінками (часто – вдовама радянських військослужбовців), вони дозволяють зрозуміти їхнє життя під час війни та пояснюють бажання повернутися до України й до Львова зокрема. Ці листи розкривають спроби і способи прихилити на свій бік радянського посадовця, в руках якого була їхня подальша доля.

Якою була риторика та панівні наративи жіночих звернень до влади? Як жінки опановували радянську мову для ефективного спілкування з владою? Як жінки (не)писали свої особисті історії в офіційних листах? Яким постає образ Львова в уяві людей (по)воєнного часу?

Подія буде проходити онлайн на платформі zoom. Щоб долучитись до обговорення, будь ласка, зареєструйтесь.

Також буде доступна онлайн трансляція на Youtube.

post picture

Галина Боднар

Кандидатка історичних наук, доцентка кафедри новітньої історії України ім.М. Грушевського,Львівський національний університет ім. І.Франка, авторка книги Львів. Щоденне життя міста очима переселенців із сіл (50–80-ті роки ХХ ст.) (Львів: Видавничий центр ЛНУ ім.Ів.Франка, 2010).

Серія онлайн-лекцій та дискусій "Гендерні виміри просторів модерності" організована у співпраці Центру міської історії з Українською асоціацією дослідниць жіночої історії за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ–Україна.

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Діти у дитячому садку, початок 1950-х років. Фото Л. Панової // Міський медіаархів Центру міської історії