Місто, або Туди і назад

Місто, або Туди і назад

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Дмітрій Кокорін, Ярослав Ковальчук

25.8.2015, 19:00

Ресторан "Ратуша" (площа Ринок, 1), Львів

Просвітницький проект "Дні модернізму у Ратуші: архітектура, урбаністичні візії, спадщина", організований Центром міської історії, почнеться з лекції Дмітрія Кокоріна та Ярослава Ковальчука.

Модерністське місто померло. Хоча архітектурні ідеї та знахідки модернізму і далі надихають сучасних архітекторів, проте у плануванні міст модерністські прийоми майже не застосовуються. Аби зрозуміти, чому відбулося саме так, слід поглянути на усю історію розвитку європейського містобудування. Переосмислення організації просторів міста XVII-XIX століть призвело до з’яви так званого "барокового планування". Ключовою ідеєю стало бачення вулиць і площ як єдиної системи громадських просторів.

Модерністське містобудування виникло як відповідь на виклики урбанізації. Можливості для масової реалізації нових ідей з’явилися після Другої світової війни. Однак досить швидко виявилося, що модерністське місто є далеко не ідеальним місцем для життя.

Усі ці питання ми обговоримо під час лекції – чому європейці відмовилися від модернізму у містобудуванні, чим модерністська архітектура відрізняється від модерністського містобудування та якими є сучасні підходи до планування та забудови міст.

Дмітрій Кокорін

випускник Московської школи соціальних і економічних наук. Наукові інтереси: соціологія простору, урбаністика, соціологія знань, новий інституціоналізм. З 2013 року аспірант Інституту Росії Лондонського королівського Коледжу. До свого переїзду у Великобританію протягом 10 років працював у товаристві “Меморіалі” (збереження пам’яті про політичні репресії у СРСР у XX ст. та правозахисна діяльність), де пройшов шлях від IT-спеціаліста до директора з розвитку. Співпрацював з російською громадською організацією “Династія” і “Фондом Єґора Ґайдара”.

Ярослав Ковальчук

викладач модулю “Проблеми урбанізму” Московської архітектурної школи МАРШ (незалежна школа, що тісно співпрацює з London Metropolitan University). Керівник майстерні Науково-дослідного і проектного інституту Генплану міста Москви. Засновник “Архітектурного бюро Рімша”. Співзасновник архітектурного бюро “Алєксандр Бродскій”. Головний архітектор Центру сучасного мистецтва “Вінзавод” (Москва). Головний архітектор проекту “Інтер’єри” московської школи управління “Сколково”. Співавтор концепції курорту “Піроґово” (Росія).

За підтримки Німецького товариства міжнародної співпраці GIZ.

Зображення

Верхнє: Концепція "Ville Radieuse" Ле Корбюзьє, 1924