Новий Львів у контекстах: візії, архітектура, сучасність

Новий Львів у контекстах: візії, архітектура, сучасність

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Юлія Богданова, Юліан Чаплінський

26.8.2015, 19:00

Ресторан "Ратуша" (площа Ринок, 1), Львів

Паралельно з Міжнародною літньою архітектурною школою "Новий Львів" у Львові тривають "Дні модернізму у Ратуші" - просвітницький проект Центру міської історії.

Сьогодні архітектура функціоналізму з її естетикою відмови від декору є мало шанованою та зрозумілою не лише для пересічних мешканців, але і для багатьох фахівців: істориків, архітекторів, будівельників. Таким чином, об’єкти, споруджені у міжвоєнне двадцятиліття, зазнають масових перебудов та руйнацій.

Метою лекції є розкриття особливостей становлення дільниці Новий Львів, початок організованої забудови якої припадає на 30-ті роки ХХ століття, в історичному, економічному, політичному та інших контекстах. Яке місце займає дільниця Новий Львів у тогочасному Львові, Львів у Польщі, Польща у Європі? Яка роль архітектора і влади у процесах розвитку міста? Чому виникли будинки без декорів?

Роль лектора полягатиме у розкритті історичного досвіду виникнення Нового Львова, роль опонента – у висвітленні сучасних методів роботи з об’єктами функціоналізму у Львові та можливостями їх збереження.

Юлія Богданова

викладач кафедри дизайну архітектурного середовища Національного Університету “Львівська політехніка”. Займається вивченням архітектури Львова початку ХХ століття. Є співавтором книжок “Сецесія у Львові”, “Архітектура Львова. Час і стилі ХІІІ – ХХІ ст.”, “Історія Львова”. Том 3.

Юліан Чаплінський

головний архітектор міста Львова. У 2006 став співзасновником компанії “Chaplinskyy Trofymenko Architects” (тепер – “CHAPLINSKYY & Associates”), увійшов до рейтингу ТОП-100 архітекторів України київського архітектурного журналу “А+С”. Бюро Чаплінського стало лауреатом першої премії Всеукраїнського конкурсу “INTERYEAR 2010”. Нагороджений премією “Золотий Лев” у рамках конкурсу “Людина року 2010” у Львові як архітектор року.

 
За підтримки Німецького товариства міжнародної співпраці GIZ.