"Похорон відлиги": боротьба з архітектурою модернізму як симптом

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Ніколай Малінін, Катерина Гончарова

28.8.2015, 19:00

Ресторан "Ратуша" (площа Ринок, 1), Львів

Архітектурний критик, співзасновник журналу "Made in Future" Ніколай Малінін у межах просвітницького проекту Центру міської історії "Дні модернізму у Ратуші" пропонує поміркувати над тим, чи є прямий зв'язок між станом архітектури модернізму в Росії і тамтешньою державною політикою.

Архітектура модернізму зазнає на території Росії таких втрат, що цей процес можна розглядати як не зовсім усвідомлену, проте очевидну боротьбу з тими цінностями, які вона втілювала. Процес почався не сьогодні, але у світлі нинішніх російських політичних змін виглядає тим, що мало їм логічно передувати. У повсюдному знесенні хрущовської архітектури видно гонитву за вигодою, однак можна розгледіти за цим і цілком виразну неприязнь влади до таких її характеристик, як, до прикладу, чистота, простота, оголеність, висота й пустота.

Ніколай Малінін

розробник концепції журналу “Made in Future” (Москва) та премії “Дім року”. Куратор архітектурної премії “АрхіWOOD” (Москва). Творець концепції сайту-путівника архітектурою Москви з 1989-го до наших днів “Інша Москва”. Куратор виставок “Інша Москва” (Берлін, AlteStadhaus, 2003), “Нове дерев’яне” (Москва, Музей архітектури, 2009), “Паралелі» (Москва, Музей архітектури, 2011), “Сучасне тимчасове” (Москва, музей сучасного мистецтва “Гараж”, 2012). Автор книг “Архітектура Москви. 1989 – 2009” (2009), “Метрополь: московська легенда” (2015).

Катерина Гончарова

кандидат історичних наук, керівник сектору історико-бібліографічних досліджень Інституту “УкрНДІпроектреставрація”, стипендіатка програми Фулбрайта 2014-2015 років. Протягом 10 років працює у сфері збереження архітектурної спадщини та історичних місць. У тому числі займається розвитком проектів щодо збереження декількох об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

За підтримки Німецького товариства міжнародної співпраці GIZ.