Кіноаматорство між політикою та технологією

Кіноаматорство між політикою та технологією

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Олександр Маханець

Центр міської історії

21.11.2021, 12:00

online / youtube

Запрошуємо на онлайн-лекцію Олександра Маханця "Кіноаматорство між політикою та технологією", яка продовжує цикл відеолекцій "Кіноаматорство: історії візуальних режимів та практик творення".

Історія кіноаматорства як явища є досить загальним поняттям, яке включає у себе різноманіття практик пов'язаних із використанням медіатехнологій для фіксування рухомих зображень. Класичний період його існування співпадає з часом продукування і активного використання вузькоформатної (аматорської) техніки. Через відносну дешевизну, компактність і простоту ця технологія стала доступною для широкого загалу, а відтак породила безліч способів використовувати це медіа. Від сімейних хронік до експериментального кіно — такі можливості відкрилися у ХХ столітті фактично перед кожним. Однак, чи була ця технологія настільки незалежною?     

Лекція розглядає кіноаматорство крізь призму політичних, економічних та технічних процесів, які впливали на це явище та були важливим чинником у формуванні практик та змісту аматорських фільмів. У ній ми шукаємо відповіді на такі питання: чим відрізняється кіноаматорство капіталістичних країн, від кіноаматорства радянського? Яка різниця між фільмами та практиками міжвоєнного та повоєнного періоду? Які можливості давала нова технологія вузькофоматної кінозйомки, і де пролягали її обмеження?

post picture

Олександр Маханець

Історик, архівіст, керівник проєкту “Міський медіаархів” у Центрі міської історії. Серед наукових зацікавлень: аматорське, вернакулярне та домашнє кіно, документальна фотографія, урбаністика, цифрова гуманістика, соціальна історія.

Відеолекторій створено у межах проєкту "Суспільство з кіноапаратом: історії візуальних режимів та практик творення в Україні" за підтримки Українського культурного фонду.

  • img

  • img

Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою автора.