Культурний феномен аматорського кіно

Культурний феномен аматорського кіно

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Юлія Коваленко

Docudays UA

5.12.2021, 12:00

online / youtube

Запрошуємо на онлайн-лекцію Юлії Коваленко "Культурний феномен аматорського кіно", якою завершуємо цикл відеолекцій "Кіноаматорство: історії візуальних режимів та практик творення".

Зазвичай, аматорством ми називаємо узагальнено щось, що позбавлене професійного підходу. Щось, що залишається в площині хобі чи занять у вільний від основної діяльності час. Відтак, кіноаматорство сприймається радше як форма дозвілля, аніж частина світу кіномистецтва. Втім, чи справедливо витісняти любительство на периферію історії кіно?

Свідомо чи ні, кіноаматори здебільшого опинялися в опозиціях – до індустрії, до ідеологій, до офіційної культури, навіть до консьюмеризму. У цій лекції ми спробуємо простежити історію аматорського кіно як культурного феномену: від перших бунтівників і поборників справжньої "магії" кіно, що відкривається перед об'єктивами любительських камер, до піратів, які ставали рушійною силою цілих національних кінематографій, чи нових форм кіноаматорства, які формуються у добу інтернету.

post picture

Юлія Коваленко

Кандидатка культурології, програмерка Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, членкиня Спілки кінокритиків України.

Відеолекторій створено у межах проєкту "Суспільство з кіноапаратом: історії візуальних режимів та практик творення в Україні" за підтримки Українського культурного фонду.

  • img

  • img

Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою автора.