Олександр Маханець

Олександр Маханець

історик, асистент проекту "Міський медіаархів" (2015 – 2019), керівник проекту "Міський медіаархів" (2020 – 2022), головний архівіст, дослідник (2022 – дотепер)


Ступінь магістра історії здобув на Гуманітарному факультеті Українського католицького університету (2014), де захистив магістерську працю на тему "Історична топографія і соціотопографія Тернополя в другій половині XVII - першій чверті XVIII століття ". У 2014-2015 роках навчався у Варшавському університеті.

З 2015 року працює у Центрі міської історії над проєктом Міський медіаархів, де займається розвитком та збереженням візуальних та аудіовізуальних колекцій. Куратор програми [розархівуання], покликаної популяризувати архівну спадщину через експерименти, неакадемічні форми та формати. З 2016 року курує Міжнародний День домашнього кіно у Центрі міської історії у Львові. У 2019 році розпочав і продовжує дослідницький проєкт про історію кіноаматорських практик в Україні у другій половині ХХ століття, який втілився у виставку “Суспільство з кіноапаратом”

Серед наукових зацікавлень: історія медіа, цифрові архіви, фотографія, кіно, аматорські кінопрактики, цифрова гуманістика, соціальна історія, візуальні студії.

В Центрі міської історії працює над дослідницьким проєктом про домашнє та аматорське кіно, опрацьовує та розбудовує відповідну колекцію в Міському медіаархіві Центру, курує щорічну програму Днів домашнього кіно.