Театр і критика в Румунії та Угорщині

Театр і критика в Румунії та Угорщині

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

24.11.2013

Центр міської історії, Львів

Напрямок дискусії був зосереджений на відмінностях розвитку театральної справи у двох країнах. Упродовж тандему учасники спробували пояснити, у якому стані перебуває сучасний театр, хто впливає на його організацію, яким чином відбувається зв'язок театру із глядачем, та хто цей зв'язок підтримує. Важлива роль у дискусії була відведена театральному критику, який виступає свого роду посередником між глядачем та театром.

Модератор - Віктор Собіянський, Київ.


post picture

Юлія Поповічі

критикиня та кураторка театрального мистецтва, має диплом магістра драматургії (Національний університет театру та кіно, Бухарест) та диплом бакалавра літератури (Університет Бухареста). Працювала редакторкою щотижневого культурного журналу “Observator cultural” (Бухарест). Автор низки текстів про альтернативні театральні мистецтва, колективи та митців, опублікованих у Румунії (ManInFest, DEA, Scena.ro, Observatorcultural, Long April etc.) та в інших державах (UBU, Франція; Szinház, Угорщина; Dialog та Teatr, Польща). З 2011 р. співкураторка Незалежної платформи театральних мистецтв, презентованої в рамках фестивалю Temps d’Images в Клужі. У 2013 р. була кураторкою пілотної презентації незалежних та експериментальних театральних мистецтв у Бухаресті. Авторка книги “Театр на узбіччі” (2008) про румунський альтернативний театр колективної драми.

post picture

Томаш Ясаї

театральний критик, редактор, викладач, вільний журналіст. З 2009 р. – співголова Асоціації угорських театральних критиків. З часу заснування у 2008 році – редактор та критик відомої угорської веб-сторінки критики “Ревізор”. Член міжнародної редакційної ради чеського театрального журналу “Svet a Divadlo” (“Світ і театр”). Його докторська дисертація присвячена всесвітньовідомій угорській театральні групі “Kretakor” (“Крейдяне коло”), з особливим акцентом на соціальні роботи Арпада Шилінга та його колег. Між 2009 та 2013 роками викладав теорію театру, аналіз спектаклю та історію театру для студентів театрального відділення Університету Капосвара. У 2013 р. – один з кураторів Угорських показових спектаклів. Публікував театральну критику протягом десяти років, здебільшого в угорських журналах, але часто з’являвся і в закордонній пресі. Народився і навчався в Сегеді, останнім часом живе в Сегеді та Будапешті.


Лекція відбулась в рамках Фестивалю сучасної драматургії "Драма.UA".