Театр і критика в Польщі та Чехії

Театр і критика в Польщі та Чехії

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

23.11.2013

Центр міської історії, Львів

Одне з найбільш дискусійних питань театрального сьогодення - місце критика у театральному процесі. Досвід кожного регіону та держави є унікальним, однак досі залишається відкритим питання потрібності театрального критика, його ролі у театральній справі. Дискусія двох учасників була спрямована на окреслення театрального процесу, особливості розвитку сучасної режисури та драматургії, та участі у ньому театрального критика. Основні напрямки роботи театральних колективів допоможуть зрозуміти актуальність певних явищ для обидвох регіонів: що цікавить сучасну Польщу та що потрібно сучасній Чехії.

Модераторка зустрічі - Надія Соколенко, Київ.


post picture

Вітольд Мрозек

театральний критик і публіцист. Навчався на Міждисциплінарних гуманістичних студіях в Ягелонському університеті (Краків). Рецензент “Газети Виборчої”, раніше дописував до тижневика “Przekrój”, учасник команди “Політичної критики”. Постійно співпрацює з Інститутом музики і танцю в Варшаві. Друкувався в часописах “Кino”, “Teatr”, “Dwótygodnik.com”, “Ha!art”, “Didaskalia”. Досліджує зв’язок театру і політики, цікавиться також новими прочитаннями історії польскої лівиці останніх 70 років. Редактор книги “Новий танець. Революція тіла” (2013).

post picture

Мартіна Черна

дослідник театру, перекладач та менеджер культури. З 2010 року очолює кафедру міжнародного співробітництва та зв’язків з громадськістю Інституту мистецтв і театру у Празі. Закінчила кафедру театрознавства на факультеті філософії та мистецтв у Празькому університеті. Працює з сучасною драмою, переважно з німецьким та іспаномовним театром та сучасними чеськими виконавськими видами мистецтва. Секретар Чеського центру OISTAT (Міжнародна організація сценографів, театральних архітекторів та технічних працівників).


Дискусія відбулась в рамках Фестивалю сучасної драматургії "Драма.UA".