Творча зустріч з драматургом Єнсом Гільє

Творча зустріч з драматургом Єнсом Гільє

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

27.9.2012

Центр міської історії, Львів

Під час зустрічі обговорювалися драматичні методи та естетичні стратегії нової німецької драматургії на фоні сучасної політичної, культурної та перш за все економічної боротьби за розподіл авторитетів у Європі, сколихнутій кризою. Модератор зустрічі Павло Ар’є.

У межах фестивалю було представлено виставу Національного драматичного театру російської драми імені Лесі Українки "Шалена кров" за п’єсою Єнса Гільє і Нуркана Ерпулата (27 вересня 2012 р. о 20.00 у Першому українському театрі для дітей та юнацтва, вул. Гнатюка, 11). Гільє також проводив майстер-класи на тему "Якщо більше немає "Я", то хто тоді "Ми"? Боротьба за ідентичність у постдраматичному театрі і криза Заходу".


Єнс Гільє

відомий німецький театральний діяч, драматург, режисер. Народився у 1968 р. Вивчав прикладну культурологію у Перуджі, Гільдесгаймі і Берліні. У 1990–1995 рр. був актором, автором і режисером у незалежних театральних групах у Гільдесгаймі в рамках театральних проектів з дітьми та молоддю. У 1996–1999 рр. разом з Томасом Остермаєром був одним із керівників та завлітом студії  Baracke при театрі Deutsches Theater у Берліні. З 1999 р. до 2009 р. був членом арт-дирекції та провідним драматургом театру Schaubühne am Lehniner Platz. У 2011 р. Гільє отримав другу премію на конкурсі “Режисер року”. П’єса “Шалена кров” (VerrücktesBlut), яку Гільє написав у співавторстві з драматургом Нурканом Ерпулатом (Nurkan Erpulat), минулого року здобула визнання на фестивалі BerlinerTheatertreffen, а також Премію глядацьких симпатій на Мюльгаймскому театральному фестивалі MülheimerTheatertageу 2011 р. Згідно з опитуванням критиків, яке провів журнал Theater heute, “Шалена кров” була обрана “П’єсою року”.


Зустріч відбулась в рамках Фестивалю сучасної драматургії "Драма.UA".