Театр і критика в Україні та Росії

Театр і критика в Україні та Росії

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

22.11.2013

Центр міської історії, Львів

Учасники обговорили основні напрямки розвитку сучасної драматургії та режисури в Україні та Росії, а також місце театрального критика у цьому процесі. Критики спробували порівняти досвід двох країн у використанні новітніх можливостей театру, участі та співавторстві глядача у театральному процесі. Учасники дискусії з'ясували, яким чином відбувається модернізація професій режисера та драматурга. Дискусія не оминула і появи новітньої термінології, апарату знань, яким повинен володіти критик та сучасний глядач.


post picture

Олег Вергеліс

завідувач відділу культури Всеукраїнського інформаційно-аналітичного тижневика “Дзеркало тижня. Україна”. Заслужений журналіст України, театральний критик, автор та ведучий циклу “Гравці” Національного телеканалу “Культура”. Член Національного Шевченківського комітету. Член Спілки журналістів України та Національної Спілки театральних діячів України. Доцент кафедри журналістики Інституту міжнародних відносин (НАУ). Перші публікації в ЗМІ на теми театру з’явились в кінці 1990-х в період викладацької роботи на кафедрі світової літератури Національного університету імені М. Драгоманова (в той період розробляв тему “Г. Ібсен та В. Винниченко: жанрова специфіка нової драми”). Згодом театральні рецензії та ессе з’явились на сторінках журналів “Театр” (Росія), “Український театр”та “Арт-лайн” (Україна), на шпальтах газет “Культура і життя”, “Київські відомості”, “Дзеркало тижня”, “Независимая газета”. Всього – близько тисячі публікацій на теми театру. Автор книг – “Квиток на вчорашню виставу” (ессе про майстрів українського театру радянської доби) та “АнтиРаневська” (публіцистика на теми театру, кіно, массової культури). Лауреат міжнародної літературної премії імені Юрія Долгорукого (Росія). Лауреат Гоголівської премії (Україна).

post picture

Павел Руднєв

театральний критик, театральний менеджер. Кандидат мистецтвознавства. Закінчив театрознавчий факультет ГИТИСу (Москва, 1998 р.), курс Наталії Кримової. Театрознавча спеціалізація – сучасна драматургія. Опублікував більше тисячі статей про театр в різних виданнях. Член редколегії журналу “Сучасна драматургія”. Веде заочний курс з театральної критики в РУТИ (ГИТИС), читав лекції, вів семінари в різних вузах. Помічник художнього керівника МХТ ім. Чехова та ректора Школи-студії МХАТ зі спецпроектів. Книги: “Театральні погляди Василя Розанова”, “Путін.doc. Дев’ять революційних п’єс”, “Мартін МакДонах. Людина-подушка і інші п’єси”. Перекладач п’єс (Мартін МакДонах, Марк Равенгілл, Джеймс Патрік Донліві, Інгеборга фон Цадов, Роб Беккер, Міка Мюллюахо, Джон Майтон, Моріс Панич та ін).


Модераторка– Ірина Чужинова, Київ.

Дискусія відбулась в рамках Фестивалю сучасної драматургії "Драма.UA".